صالحی: حلقه مصرف و تولید کنندگان بازی‌های ویدیویی باید بیشتر به هم متصل شوند

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با تاکید براینکه حلقه مصرف کنندگان و تولید کنندگان بازی‌های ویدیویی باید هرچه بیشتر به هم متصل شوند، گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برنامه‌هایی درحوزه تولید بازی تعریف کرده تا این دو حلقه بیش از پیش به هم نزدیک شوند.

سید عباس صالحی شنبه شب با حضور در محل برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  از بخش های مختلف این رویداد بازدید و در جریان روند برگزاری آن قرار گرفت.
وی در پایان این بازدید در جمع خبرنگاران، گفت: جمعیت قابل توجهی در کشور به بازی‌های ویدیویی می‌پردازند و براساس طرح آمارگیری سال ۹۶، در ایران بیش از ۲۸ میلیون بازیکن داریم که در هفته حداقل دو ساعت به بازی می‌پردازند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران، مصرف کنندگان حوزه بازی را مورد توجه قرار داده و کمک می‌کند تا این گروه با هم ارتباط بهتری پیدا کنند.
به گفته صالحی چنین رویدادی، ظرفیت‌های فراوانی دارد و رقابت سالمی را در میان بازیکنان ایجاد می‌کند.
عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین با اشاره به اینکه این رویداد هرسال از نظر شرایط رقابتی و گستره جغرافیایی وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: امسال به غیراز برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی در تهران، دور مقدماتی این رویداد نیز در ۹ استان کشور برگزار شد که اتفاق مثبتی در این حوزه به شمار می آید.

صالحی اضافه کرد: این مهم نشان می‌دهد این رویداد به عنوان موضوعی قابل توجه، در میان نوجوانان، جوانان و حتی میانسالان مطرح شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه حلقه مصرف کنندگان باید هرچه بیشتر به حلقه تولید کنندگان بازی‌های ویدیویی متصل شوند، گفت: به طور طبیعی مجموعه بازیگران حوزه گیم می‌توانند برای فرصت‌های این چنینی در کنار هم قرار بگیرند تا هم ذائقه‌ها و هم رقابت‌های خودشان را نشان دهند.
صالحی اظهار داشت: اینکه ما فضای گیم را که علاقه مندانی در فضای نوجوانان، جوانان و میانسالان پیدا کرده به عنوان یک رویداد مورد توجه قرار دهیم، نشان می‌دهد که مسابقات این بخش سال به سال از لحاظ شرایط رقابتی شرکت‌کنندگان و گستره جغرافیایی وضعیت بهتری پیدا کرده است و در کنار این فضای رقابتی برنامه‌هایی که دوستان در ارتباط با بحث‌های ارتقای سواد رسانه‌ای در نظر گرفته اند به این رویداد کمک می‌کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این بازدید در فضایی صمیمانه ساعتی را به گفت وگو با بازی سازان و فعالان فضای ساخت و توزیع بازی های رایانه ای پرداخت و همچنین به پرسش های حاضران پاسخ داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =