۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83449496
۰ نفر
ارتش یمن از  دو سامانه دفاع هوایی رونمایی کرد

تهران- ایرنا- ارتش و کمیته های مردمی یمن عصر شنبه به صورت رسمی از دو سامانه دفاع هوایی که مورد استفاده قرار می گیرد، رونمایی کرد.

به گزارش شبکه خبری المسیره یمن، از سامانه های دفاعی "فاطر۱" و "ثاقب ۱" که توانایی مقابله با هواپیماهای جنگی متجاوزان را دارند، رونمایی شد.

"یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره اعلام کرد؛ سامانه دفاعی "فاطر۱" توانایی مقابله با جنگنده های "اف ۱۶"، "اف۱۵"، "میراژ" و "تایفون" را دارد.

سریع افزود: سامانه فاطر۱ از آغاز سال جاری میلادی در مناطق عملیات نظامی در شمال کشور مستقر شد و توانست بسیاری از عملیات هوایی و هلی برد نیروهای دشمن در استان حجه (غرب یمن) را خنثی کند؛ به طوری که پهپاد آمریکایی "ام کیو۹" هفته گذشته در استان الحدیده با موشک این سامانه دفاعی سرنگون شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: دومین سامانه دفاع موشکی یمن، سامانه "ثاقب۱" نام دارد که از اکتبر (مهر/ آبان ۹۶) وارد میدان های جنگی شد و این سامانه نیز ششم سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی (۱۵ شهریور ۹۷) توانست بالگردهای "آپاچی" را در جنوب استان "الحدیده" (غرب یمن) رهگیری کند و برای چندین ماه، مانع از پرواز این پرنده بر فراز آسمان یمن شود.

در هفته‌های گذشته، مراکز نظامی مناطق جنوبی عربستان شامل "جیزان"، "نجران" و "عسیر" هدف گسترده حمله پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن قرار گرفته است؛ به طوری که موشک‌های پاتریوت قادر به رهگیری و انهدام آنها نبودند.

ائتلاف عربی سال۱۳۹۴ به سرکردگی عربستان برای جنگ علیه مردم یمن تشکیل شد و حملات گسترده ای را به این کشور آغاز کرد؛ اما در طول این چهار سال و نیم گذشته، نه تنها نتوانست به هدف خود برای ممانعت از قدرت گرفتن انصارالله یمن دست یابد، بلکه زمینه توانمند سازی بیشتر و خودکفایی نظامی ارتش یمن را فراهم کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =