۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۷
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 83449474
۰ نفر

برچسب‌ها

آذربایجان‌غربی خنک‌تر می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: از روز یکشنبه تا آخر هفته به تدریج دمای استان دو تا سه درجه کاهش می‌یابد.

مهدی صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ظول هفته جاری امواج ناپایداری مناطق شمالی آذربایجان‌غربی را فرا می‌گیرد که همراه با رشد ابرها در بعد از ظهرهاست.

وی با بیان اینکه تا آخر هفته بارش رگبار باران و وزش باد پدیده حاکم در اغلب نقاط شمالی استان است، اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان شاهین‌دژ شاهد وزش باد با سرعت حدود ۵۰ کیلومتر برساعت بود.

وی درباره دمای هوای شهرهای آذربایجان‌غربی نیز بیان کرد: دمای ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۱ و ۳۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرستان ارومیه و سلماس خنک‌ترین شهرهای استان گزارش شده‌است.

وی با بیان اینکه شوط و پلدشت گرم‌ترین شهرهای استان در ۲۴ ساعت گذشته بودند، گفت: دمای این ۲ شهرستان به ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید که در هفته جاری به تدریج کاهش می‌یابد.

آذربایجان‌غربی در هفته آخر مردادماه شاهد افزایش دما بود که این افزایش دما موقت بوده و با ورود امواج ناپایدار از استان خارج می‌شود.

این استان از استان‌های سردسیر کشور است که تابستانها هوای تقریبا معتدلی دارد، خنک‌ترین شهر استان در طول تابستان شهرستان ییلاقی و مرتفع چالدران است که اغلب دمای آن در تابستان به بالاتر از ۳۰ درجه سانتیگراد نمی‌رسد.

۷۱۲۵/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =