۳۳ میلیارد ریال به ایتام کهگیلویه و بویراحمد کمک شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: حامیان بومی و غیربومی از ابتدای امسال تاکنون ۳۳ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال به ایتام و فرزندان محسنین این استان کمک کرده اند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۱ درصد رشد داشته است.

قباد مبشری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فرزندان محسنین کودکانی هستند که والدین آنها از یکدیگر جدا شده و از سوی مادر سرپرستی می‌ شوند یا آنکه پدرشان در قید حیات بوده اما به دلیل بیماری یا زمین گیر بودن قادر به تأمین معاش خانواده نیست. 

وی افزود: هم اینک ۱۰ هزار و ۸۴۲ یتیم و فرزند محسنین کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پنج هزار و ۱۰۰ نفر از این تعداد یتیم و فرزند محسنین استان دارای حامی هستند.

مبشری عنوان کرد: هفت هزار و ۲۹ حامی بومی و غیربومی سرپرستی این پنج هزار و ۱۰۰ یتیم و فرزند محسنین کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارند.

وی ابراز داشت: یکهزار یتیم و چهار هزار و ۷۴۲ فرزند محسنین زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بدون حامی هستند.

مبشری گفت: حامیان بومی و غیربومی می ‌توانند با مراجعه به کمیته امداد امام خمینی (ره) استان برای حامی شدن و کمک به ایتام و فرزندان محسنین زیر پوشش این نهاد اقدام کنند. 

۱۰۳ هزار و ۷۲۵ نفر در قالب ۴۰ هزار و ۸۲۳ خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.

۷۵۳۵/۱۶۶۲ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =