رسانه ها نگرش های ملی و بین المللی به کرمانشاه را تغییر داده اند

کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه توسعه استان مشارکت همگانی می خواهد، تاکید کرد: رسانه ها توانسته اند با پرداختن به ظرفیت های استان، نگاه بیرونی را نسبت به کرمانشاه بسیار بهتر از گذشته کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدابراهیم الهی تبار روز شنبه در نشست خبری استاندار و معاونین به مناسبت هفته دولت با اشاره به اینکه نگاه امنیتی به استان در عرصه ملی و بین المللی کاسته شده تصریح کرد: کم رنگ شدن این نگاه حاصل کار رسانه هاست و روند پرداخت به زیبایی های استان باید تقویت شود.

وی اظهار داشت: شاخص ترین فعالیت سیاسی دولت در استان انتخابات مجلس است که مقدمات آن رفته رفته فراهم می شود و در این دوره برآورد افزایش پنج درصدی شعب اخذ رای را داریم.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه گفت: رعایت قانونمداری، شفافیت، بی طرفی و به معنای واقعی رعایت حقوق انتخاب شوندگان و انتخاب کنندگان در انتخابات مدنظر است. بر رعایت حق الناس تاکید داریم و برای ما مهم این است که مجری قانون باشیم.

وی اعلام کرد: تاکنون برآوردها از فعالیت و حضور ۳۰۳ کاندیدا در انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان حکایت دارد. 

الهی تبار افزود: بیشترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس در دوره پنجم با ۷۵ درصد بوده و کمترین نیز به دوره اول بر می گردد که نرخ مشارکت ۳۷ درصد بوده است. میانگین مشارکت استان کرمانشاه در انتخابات مجلس ۵۹ درصد بوده و أین رقم در کشور ۶۱ درصد است.

وی تاکید کرد: هدف ما در استان ایجاد نشاط سیاسی است و از رهگذر توجه به احزاب به دنبال تحقق این هدف هستیم. تعامل خوبی با احزاب مجوز دار داشته و در این دولت تعداد تشکل های سیاسی استان از ۱۳ تشکل به ۵۵ تشکل افزایش پیدا کرده است.

این مقام سیاسی استان کرمانشاه گفت: در حوزه انتصابات توجه ویژه ای برای بکارگیری بعنوان در پست ها شده است به نحوی که ۲۵ نفر از بانوان در رده های مدیریتی استان مشغول بکار هستند.

وی اظهار داشت: در استفاده از ظرفیت های قومی و مذهبی در مناصب استان نیز از  اهل سنت ۲۷ درصد و اهل حق هفت درصد استفاده شده است.

الهی تبار با بیان این که یکی از برندهای دولت تدبیر و امید توجه به مسائل اجتماعی بوده است، گفت: با اهتمامی که شخص رئیس جمهوری و وزیر کشور داشته اند توانستند برنامه ریزی مناسب مجموعه حاکمیت را نسبت به مسائل اجتماعی به میدان آوردند و ساختار اجتماعی کشور ارتقا پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: با توجه به احکام برنامه ششم توسعه و اعتبارات مناسب و هم افزایی حاکمیت انقلابی، در حوزه اجتماعی رقم خورد که استان کرمانشاه از این موضوع بی بهره نبوده است.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: سعی داشته ایم که فعالیت ها و نشاط اجتماعی را در قالب پروژه ها دنبال کنیم چرا که هر چه فعالیت ها پروژه محور شود مشارکت مردمی بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: توسعه به نشاط نیاز دارد و همه باید تلاش کنند که این اتفاق رقم بخورد. اگر برخی شاخص های استان با وجود ظرفیت ها و داشته ها مطلوب نیست به دلیل ضعف مشارکت همگانی بوده است. هر جامعه ای که توسعه یافته به دلیل ورود همه گروههای مرجع در کار بوده است.

الهی تبار گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی ۱۳ محله با ۹ دفتر تسهیلکری زیرپوشش قرار گرفته و زیرنظر مشاوران یک مدیریت ملی و محلی روی آن صورت می گیرد. تعداد سمن ها از ۱۶۵ سازمان به ۵۰۰ ارتقا پیدا کرده است.

وی گفت: ۸۰ طرح کنترل آسیب های اجتماعی از طریق سمن انجام شده است. در طلاق با توقف و کاهش نرخ صعودی تا ۸.۵ درصد همراه هستیم و ازدواج در این مدت افزایش داشته است.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه توجه به جشنواره ها و برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی از جمله جشنواره پویانمایی و گردشگری ۲۰۲۰ و معرفی مفاخر و شخصیت های برجسته استان مدنظر بوده است. امید است که این برنامه ها با مدیریت جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پررنگ تر دنبال شود.

وی گفت: جایگاه ما در جرم قتل ۱۵ درصد کاهش نسبت به سه ماهه اول سال ۹۷ داشته و در حوزه جرائم اخلاقی آخرین استان کشور بوده ایم و کرمانشاه اخلاقی ترین استان کشور بوده است.

الهی تبار اضافه کرد: در حوزه نزاع های فردی و جمعی ۱۰ درصد کاهش را داشته و در میزان تجمعات هم ۶۶ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ شاهد هستیم.

وی گفت: به غیر از سرقت های خرد، در سایر جرائم با روندی کاهشی همراه هستیم و این به مدد اشرافیت اعضای شورای تامین استان نسبت به مسائل جامعه بوده است.

معاون سیاسی استاندار کرمانشاه افزود: با وجود همسایگی کرمانشاه با یکی از استانهای پرچالش عراق، امنیت پایدار مطلوبی رقم خورده است و می بینید که وزرا و مسئولان ما تا آخرین نقطه مرزی حضور پبدا می کنند و کرمانشاه یکی پرترددترین استانها به لحاظ حضور مسئولان کشور است.

وی در ادامه گفت: سوخت مرزنشینان را از سال گذشته اجرایی کرده ایم. هفت میلیون لیتر سوخت تاکنون منتقل شده و حدود هشت میلیون لیتر نیز امسال با تعیین پیمانکار جدید در مناقصه منتقل خواهد شد.
۸۰۶۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =