۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83449438
۰ نفر

برچسب‌ها

هلدینگ صنایع دستی در کرمان راه‌اندازی می‌شود

کرمان - ایرنا - به گفته سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، هلدینگ صنایع دستی در این استان تشکیل می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا، فریدون فعالی در نشست با هنرمندان صنایع دستی استان کرمان به ماموریت سه گانه این اداره کل در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و اظهار داشت: این ماموریت‌ها به هم وابسته اند و هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارد.
وی در خصوص بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی استان کرمان نیز افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی بازارهای فروش و حضور هنرمندان صنایع دستی در این بازارها از اولویت‌های اصلی این اداره کل است.
فعالی با اشاره به اینکه صنایع دستی استان کرمان به دلیل تنوع، اصالت و کارکردهای آن، ظرفیت لازم برای حضور در بازارهای داخلی و خارجی دارد، بیان کرد: امروزه صنایع دستی به یکی از منابع ارزشمند تولید داخلی و ملی تبدیل شده و باید زمینه های لازم برای افزایش تولید، فروش و تبلیغات این محصولات مهیا شود.
وی بیان کرد: نوآوری در تولیدات صنایع دستی، بسته بندی مناسب و جذاب و کاربردی کردن آن متناسب با نیاز جامعه از راهکارهای جلب توجه مردم به این صنعت است.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه منتفع ساختن هنرمندانی که در دورترین نقطه این استان به تولید صنایع دستی می پردازند از دغدغه های این اداره کل است، افزود: در فروش و عرضه آثار باید به گونه ای برنامه ریزی شود که تولیدات همه هنرمندان دیده شود و بازاریابی مختص به برند و یا فردی خاصی نباشد.
او به راه اندازی مراکزی برای فروش و عرضه محصولات صنایع دستی هنرمندان سراسر استان کرمان اشاره کرد و گفت: برپایی این مراکز که به بهبود وضعیت اقتصادی هنرمندان صنایع دستی کمک شایانی خواهد کرد که این مهم در حال پیگیری است.
فعالی با بیان اینکه استان کرمان در زمینه نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی دارای ۳۵ سهمیه است، افزود: با توجه به توانایی که در هنرمندان صنایع دستی این استان وجود دارد، امیدواریم در این دوره بتوانیم آثار خوبی را برای کسب این نشان ملی معرفی کنیم.
وی ادامه داد: ثبت نام اولیه این دوره از هفتم مردادماه به مدت یک ماه در ادارات و نمایندگی شهرستان ها و یا دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی استان کرمان انجام می شود و متقاضیان باید با تکمیل فرم مربوطه اقدام به نام نویسی کنند.
فعالی با بیان اینکه جلسه اولیه داوری نشان ملی مرغوبیت و انتخاب آثار برتر صنایع دستی استان در شهریور سال جاری برگزار می شود، تصریح کرد: این نشست با حضور کمیته داوری در محل معاونت صنایع دستی استان کرمان برگزار خواهد شد. 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از تشکیل هلدینگ صنایع دستی با حضور فعالان این حوزه شامل بخش خصوصی و دولتی در استان کرمان خبر داد و افزود: این هلدینگ به منظور حمایت از تولیدکنندگان و حل بسیاری از مشکلات صنایع دستی راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه تشکیل هلدینگ صنایع دستی در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است، بیان کرد: شناسایی نیازهای حوزه صنایع دستی و ارائه راه حل برای تولید کالاهای مرغوب و با کیفیت صنایع دستی از جمله موارد مهمی است که باید در این هلدینگ در نظر گرفته شود.
فعالی با بیان اینکه آموزش صنایع دستی به بخش خصوصی واگذار می شود، خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی به عنوان بخش دولتی وظیفه سیاست گذاری و فراهم کردن زمینه های مساعد برای ورود بخش خصوصی را دارد.

۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =