نماینده کنگره: ترامپ از زنان رنگین پوست می هراسد

تهران- ایرنا- «رشیده طلیب» نماینده کنگره روز شنبه اعلام کرد که ترامپ از زنان رنگین پوست و اعضای گروه چهار نفره موسوم به «جوخه» که مخالف سیاست های وی هستند، می‌ترسد.

طلیب در نخستین مصاحبه خود از زمان رد دعوت رژیم صهیونیستی برای دیدار با مادر بزرگش در کرانه باختری، به روزنامه گاردین گفت: این مسأله، کاملاً برایم روشن است که وی (ترامپ) از ما می ترسد.

وی افزود: ترامپ از زنان رنگین پوست هراسان است؛ زیرا ما از وی نمی ترسیم و از به زبان آوردن این مسأله که یک نژادپرست و معتقد به برتری سفیدپوستان در کاخ سفید، رویکردی نفرت آمیز دارد،‌ ترسی نداریم.

طلیب به گاردین گفت که رئیس جمهوری آمریکا برای منحرف کردن اذهان عمومی از سیاست های شکست خورده اش، به «جوخه» حمله می کند.

وی افزود: ترامپ با هدف قرار دادن ما چهار نفر،‌ تلاش می کند ذهن مردم را از این واقعیت دور کند که افراد بیشتری به دلیل شکست وی در منصب رئیس جمهوری، در فقر زندگی می کنند.

طلیب که نماینده فلسطینی‌تبار کنگره آمریکاست،‌ پیشنهاد رژیم صهیونیستی را به دلیل «سیاست‌های تبعیض گرایانه» این رژیم، رد کرده است.

به گزارش ایرنا، رشید طلیب نماینده  ایالت میشیگان و ایلهان عمر نماینده مینه‌سوتا در کنار دو زن رنگین‌پوست دیگر، الکساندریا اکاسیو کورتز نماینده نیویورک و آیانا پرسلی نماینده ماساچوست، گروه «جوخه» لقب گرفته‌اند.

از زمان راهیابی ترامپ به کاخ سفید، اعضای این گروه چهار نفره به منتقدان پرخروش رئیس جمهوری در کنگره تبدیل شده اند.9109

طلیب یکی از ۱۷ عضو مجلس نمایندگان آمریکاست که علیه قطعنامه ۲۴۶ این مجلس که برای مقابله با جنبش تحریم رژیم صهیونیستی تدوین شده بود، رأی داده اند.

 قطعنامه ۲۴۶ در مخالفت و مقابله با جنبش تحریم رژیم صهیونیستی تدوین شد و با ۳۹۸ رأی موافق اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسیده است.

عمر که نماینده سومالیایی تبار مجلس نمایندگان آمریکاست، بارها در سخنرانی ها و مصاحبه با رسانه ها از نفوذ گسترده صهیونیست ها در هیأت حاکمه آمریکا انتقاد کرده است.
وی، نقش لابی های صهیونیست در سیاست آمریکا را مخرب دانسته و گفته است که این لابی ها به اعضای کنگره پول می دهند تا از رژیم صهیونیستی دفاع کنند.

ترامپ پیشتر از این چهار عضو کنگره خواست به کشورهای خود بازگردند؛ درخواستی که جنجال زیادی به پا کرد و واکنش های بسیاری را به همراه داشت.

ترامپ در یکی از توئیت های اولیه خود در مورد این زنان، نوشت: جالب است می‌بینم زنان «پیشرو» حزب دموکرات در کنگره، اصالتاً از کشورهایی دیگر آمده‌اند که دولت‌هایشان فاجعه تام و تمام و بدترین، فاسدترین و بی‌کفایت‌ترین‌ها در سراسر دنیا هستند (البته اگر اصلاً حکومت فعالی داشته باشند). آنها اینک با صدای بلند و خباثت‌آلود به مردم ایالات متحده، بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ملت روی زمین می‌گویند که کشورمان چگونه باید اداره شود. آنها چرا برنمی‌گردند تا به بازسازی مکان های کاملاً ورشکسته و جنایت‌آلودی که از آنجا آمده‌اند، کمک کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =