راه اندازی دو قرارگاه جهت پیشگیری از جرایم و کاهش تصادفات

تهران- ایرنا- سخنگوی ناجا از راه اندازی دو قرارگاه به منظور پیشگیری از جرایم و کاهش جان‌باختگان و مصدومان ناشی از تصادفات رانندگی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار  احمد نوریان روز شنبه در همایش و گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا افزود: ان شاء الله به زودی هدف از راه اندازی این دو قرارگاه و تأثیراتی که در کاهش جرایم و تصادفات داشته به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

وی اظهار کرد: هوشمندسازی پلیس و استفاده از فناوری های روز در پیشبرد مأموریت ها و ارائه خدمات به مردم و همچنین رسیدگی به امور معیشتی و رفاهی کارکنان از تأکیدات فرمانده محترم نیروی انتظامی در این همایش بود که دستورات لازم به بخش های مربوطه ابلاغ شد.
پیش بینی تمهیدات انتظامی و ترافیکی از سوی پلیس های تخصصی برای ایام محرم 

سخنگوی ناجا گفت: فرمانده ناجا به اداره گذرنامه و فرماندهی استان های هم مرز با عراق دستور داده  است تا خودشان را برای خدمت رسانی مناسب و تأمین امنیت زوار ابا عبدالله الحسین (ع) آماده کنند تا ان شاء الله از اول محرم با توجه به هماهنگی با دولت عراق و حذف روادید صرفا با گذرنامه قانونی به عتبات عالیات سفر کنند.

معاون اجتماعی ناجا خاطر نشان کرد: مجموعه اقدامات و زحمات مأموران خدوم راهنمایی و رانندگی در جاده های سراسر کشور موجب شده تا به رغم اینکه امسال افزایش ۵ درصدی حجم ترددها و سفرها را داشته ایم، آمار تصادفات، جان باختگان و مصدومان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش نداشته باشد.

ارزیابی عملکرد پلیس های تخصصی از ابتدای سال تاکنون

این مقام ارشد انتظامی خاطر نشان کرد: یکی از حوزه های موفق پلیس که از زحماتش در این همایش تقدیر شد؛ اقدامات شبانه روزی «پلیس امنیت اقتصادی»  و برخی از فرماندهان انتظامی استان ها بود که علاوه بر آمارهای پلیس، اذعان بسیاری از کارشناسان اقتصادی حاکی از نقش موثر پلیس در ثبات حاکم بر بازار سکه و ارز، کنترل قاچاق کالا و سوخت، کاهش آمار احتکار و توزیع اقلام ضروری در بازار و ... و همچنین ارتقاء رضایت مندی مردم و مسئولان موید آن است.

سردار نوریان ادامه داد: تشدید اقدامات در ارتقاء امنیت فضای مجازی، مقابله با شرارت و اراذل اوباش، توسعه خدمات انتظامی به خصوص مراکز ۱۱۰ و ... از دیگر اقدامات ارائه شده است.

معاون اجتماعی ناجا خاطر نشان کرد: مقابله جدی با توزیع مواد مخدر در اطراف مراکز آموزشی و مدارس، شناسایی و دستگیری اعضاء باندها و شبکه های قاچاق مواد مخدر، تداوم جمع آوری معتادان متجاهر از سطح معابر شهری و انتقال به اردوگاه های بازپروری و نگهداری تا بهبود کامل از اقدامات مطلوب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا می باشد.

ارتقای امنیت اخلاقی با محوریت طرح های ناظر ۱و ۲ و ۳
سردار «ایوب سلیمانی»  جانشین فرمانده ناجا نیز در این گردهمایی به موضوعاتی از جمله کاهش تصادفات، جان باختگان و مصدومان ناشی از سوانح رانندگی و نیز ارتقای امنیت اخلاقی با محوریت طرح های ناظر ۱، ۲ و ۳ پرداخت.

وی درباره موضوع امنیت اخلاقی، گفت: اخیرا طرح ناظر ۲ در ویدئو کنفرانسی با حضور فرمانده نیروی انتظامی برگزار شد که دستور ابلاغ سراسری آن را دادند و این طرح در تمامی اماکن عمومی با جزئیات اجرا می شود.

سردار سلیمانی عنوان کرد: در تمامی اماکن، ناظران ما حضور دارند و مخاطب ما در این طرح، مسئولان اماکن هستند بنابراین در این راستا ما باید مطالبه گری کنیم.

جانشین فرمانده ناجا درخصوص طرح ناظر ۳ گفت: کارهای عملیاتی آن انجام شده و از سوی دیگر این طرح در استان ها به صورت پایلوت انجام شده که نتیجه آن مطلوب بوده است بحمداله در آینده ای نزدیک نیز این طرح ابلاغ خواهد شد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: خط تماس ما با مردم، خط سالم پلیس خدمتگزار، آگاه، حرفه ای، قاطع و در شأن پلیس تراز جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: امروز بحمداله هماهنگی خوبی با وزرات کشور و شخص وزیر کشور داریم که در بحث سرقت و نیز تصادفات رانندگی بسیار به ما کمک کرده اند.

اجازه عرض اندام به اراذل و اوباش نمی دهیم

جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم، اراذل و اوباش به عاملی به هتک حیثیت و شکستن اقتدار نیروی انتظامی تبدیل شوند، فرصت عرض اندام به آنها را نمی دهیم؛  اراذل و اوباش قبل از خودنمایی شناسایی و در صحنه با آنها برخورد شود.

سردار سلیمانی در ادامه به تشکیل پلیس امنیت اقتصادی اشاره و بیان کرد: با تشکیل این پلیس اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: مبارزه با قاچاق کالای اساسی باید از مرز تا مرکز به درستی مدیریت و مورد اهتمام ویژه قرار دهند؛ پلیس امنیت اقتصادی از زمان تاسیس تاکنون، بیش از ۴۰درصد ظرفیت ما را در مبارزه با قاچاق کالا افزایش داده است.

سردار سلیمانی درباره اقدامات انجام شده در حوزه مواد مخدر، تصریح کرد: امسال کشفیات ما در این حوزه بسیار مطلوب بوده اما باید اولویت هایی که با تدابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تطابق صد درصدی دارند مورد اهتمام ویژه قرار بگیرد.

جانشین فرمانده ناجا عنوان کرد: مبارزه با شبکه های گسترده مواد افیونی، جلوگیری از توزیع آن بین مردم، جمع آوری معتادان متجاهر و... از جمله مواردی است که با تدابیر معظم له تطابق دارد و باید در این خصوص اهتمام ویژه ای صورت بگیرد.

دومین نشست فصلی فرماندهان، روسا و معاونان ناجا امروز (شنبه) با حضور فرمانده نیروی انتظامی در تهران برگزار شد؛ در این همایش یک روزه به موضوعات و مباحث مختلفی پرداخته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =