۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۳
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83449385
۰ نفر
سی بی اس: تحریم های ترامپ، زندگی مردم ایران را نشانه گرفته است

تهران- ایرنا- شبکه خبری سی بی اس آمریکا روز شنبه اعلام کرد؛ تحریم های ترامپ علیه ایران بیشتر زندگی روزانه مردم این کشور را مورد هدف قرار داده است.

شبکه سی بی اس در گزارشی عنوان کرد: از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای (برجام) در سال گذشته و بازگشت تحریم ها علیه ایران، تنش میان تهران و واشنگتن بشدت افزایش یافته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بلافاصله پس از خروج از توافق هسته ای، تحریم های سختی علیه ایران بکار گرفت که ابتدا وی ادعا کرد که این تحریم ها علیه دولت ایران است نه مردم.

خبرنگار این خبرگزاری در گزارش میدانی از اقتصاد ایران بعد از تحریم های آمریکا می گوید؛ در حقیقت تحریم های آمریکا زندگی روزانه و امرار معاش عموم مردم ایران را نشانه رفته است و این مردم هستند که باید بهای تحریم های آمریکا علیه ایران را بپردازند.

این گزارش می افزاید که آمریکا برخلاف اظهارات مقامات آمریکایی از جمله برایان هوک نماینده ویژه دولت ترامپ در امور ایران، با تشدید تحریم ها دسترسی مردم به داروهای حیاتی و الزامی را محدود کرده است.

به گزارش ایرنا، بند دوم ماده اول منشور ملل متحد و مقررات سازمان بهداشت جهانی اصل تحریم‌ ها بویژه تحریم دارو را در تضاد با اصل انصاف و مقررات حقوق بشر قلمداد می‌کند؛ بنابر این اعمال تحریم‌هایی از این دست، نمونه‌ای آشکار از نقض حقوق انسانی و اعلامیه جهانی حقوق بشر است.  

از همین رو کمپین حقوق بشر در ایران از جامعه بین‌المللی خواسته است؛ در شرایط تحریم، ادامه خرید دارو و مایحتاج اولیه را برای ایران فراهم کند؛ از جامعه جهانی خواسته شده است مکانیسم‌های مالی شفافی ایجاد کند که بتواند ادامه مبادله و داد و ستد در زمینه دارو و دیگر مایحتاج اولیه زندگی را بدون اختلال برای ایرانیان تضمین کند. این امر تاکنون محقق نشده و دارو برای مردم ایران تحریم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =