۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۷
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83449300
۰ نفر

پروندهٔ خبری

دومین جلسه محاکمه عمر البشیر برگزار شد

تهران-ایرنا- دومین جلسه محاکمه عمر البشیر رئیس جمهوری برکنار شده سودان به اتهام فساد مالی امروز (شنبه) در خارطوم پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش روزنامه "سودان امروز" دومین جلسه محاکمه البشیر در حالی برگزار شد که وی با اتهاماتی چون در اختیار داشتن ارز خارجی و فساد مالی روبه رو است.

دادگاه در این جلسه به سخنان سه شاهد از جمله یک افسر اطلاعات و کارمند بانکی که اقدام به ضبط پول در خانه البشیر کرده بود، گوش فرا داد.

 پولشوئی و حمایت مالی از تروریسم نیز از دیگر اتهاماتی است که به البشیر وارد شده است.

دادگاه البشیر همچنین اعلام کرد که جلسه بعدی محاکمه البشیر قرار است روز شنبه آتی (۹ شهریور) برگزار شود و دو شاهد دیگر نیز که امکان حضور در جلسه امروز را نداشتند، در دادگاه حاضر شوند.

هنگام برگزاری جلسه دادگاه البشیر، هواداران وی در اعتراض به این محاکمه در بیرون دادگاه تجمع کرده بودند.

اولین جلسه محاکمه البشیر هفته گذشته در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. وی در آن جلسه به  دریافت میلیون ها دلار رشوه از مسئولان سعودی و اماراتی اعتراف کرد.

البشیر فروردین ماه امسال در پی اعتراض های مردمی و ناآرامی‌هایی که به کشته و زخمی شدن شماری از معترضان انجامید، از قدرت برکنار شد.

 اعتراضات مردمی سودان از ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۸ آذر ۹۷) به علت افزایش قیمت نان آغاز شد اما به تدریج شکل سیاسی به خود گرفت و دولت عمر البشیر در ۲۲ فروردین ماه با دخالت ارتش این کشور سرنگون شد.

به دنبال این کودتا، ارتش سودان با تشکیل نهادی با عنوان شورای نظامی انتقالی به ریاست "عبدالفتاح البرهان" قدرت را در دست گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =