رونمایی از بانک اطلاعات مصرف‌کنندگان در ۱۸ کشور جهان

تهران- ایرنا- معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: درسی‌ و دومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، از بانک اطلاعات مصرف کنندگان ۱۸ کشور جهان رونمایی می شود.

پویا محمودیان با اعلام این خبر افزود: این نمایشگاه ساعت ۱۴ فردا یکشنبه ۳ شهریور ۹۸ افتتاح می‌شود و تا ۹ شهریور ادامه دارد،  ساعت بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در نظر گرفته شده و بازدید از این نمایشگاه برای تمامی علاقه‌مندان و فعالان صنایع‌دستی به‌صورت رایگان است.

محمودیان ادامه داد: سی‌ و دومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی در سالن‌های ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۲۵A تا ۲۵E نمایشگاه بین‌المللی تهران در فضایی بالغ بر ۸هزار مترمربع و در قالب بیش از ۶۰۰ غرفه برگزار می‌شود.

وی گفت: در این نمایشگاه هنرمندانی از ۳۱ استان کشور، فروشگاه‌های مجازی، واحدهای صنفی، صادرکنندگان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند به حوزه صنایع‌دستی حضور دارند.

معاون صنایع‌ دستی کشور ادامه داد: در افتتاحیه این نمایشگاه دو اثر از استاد بهرام الیاسی هنرمند قلم‌زنی از استان اصفهان و نیز پنج اثر از خانم سیف‌اللهی هنرمند رشته نگارگری از دانشگاه الزهرا با مضامین غدیر رونمایی می‌شود.

محمودیان گفت: ضمن این‌که در این نمایشگاه، بانک اطلاعاتی مصرف‌کنندگان صنایع‌دستی در ۱۸ کشور جهان رونمایی خواهد شد.

محمودیان افزود: همچنین در زمان برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی، تفاهم‌نامه‌هایی با برخی از دستگاه‌های دولتی منعقد خواهد شد.

وی اختصاص فضای مشخص به روستاها و شهرهای ملی، و نیز اختصاص فضا به مساحت ۲۴۰ مترمربع به‌صورت رایگان به هنرمندان برخی از مناطق محروم، برپایی ۱۳ سیاه‌چادر عشایری، حضور گروه‌های موسیقی و هنری و اختصاص فضایی برای آموزش را از مهم‌ترین ویژگی‌های این نمایشگاه برشمرد و گفت: آستان قدس رضوی، بنیاد برکت، بانک گردشگری، بانک توسعه تعاون و شبکه ایران کالا از مهم‌ترین اسپانسرهای این نمایشگاه به حساب می‌آیند.

معاون صنایع دستی کشور اضافه کرد: شعار سی‌و ‌دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی، صنایع‌دستی، رونق تولید، افتخاری جهانیانتخاب شده است که مهم‌ترین هدف آن حمایت از تولید ملی به‌خصوص صنایع‌دستی ایرانی است.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف از برپایی این نمایشگاه در سال رونق تولید، بسترسازی برای تعامل هرچه بهتر با بازیگران زیست‌بوم صنایع‌دستی از جمله هنرمندان، صنعتگران، فروشندگان، تجار و صادرکنندگان است. ضمن این‌که عرضه آخرین دستاوردهای هنرمندان ۳۱ استان کشور و ایجاد بستری برای ارتقای فروش صنایع‌دستی و فرصت‌سازی برای سفارش پذیری کالاهای صنایع‌دستی از دیگر اهداف مهم این نمایشگاه به‌حساب می‌آید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =