۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83449289
۰ نفر
مکرون: موضوع هسته ای ایران یکی از مهمترین محورهای نشست جی-۷ است

تهران - ایرنا -رئیس جمهوری فرانسه روز شنبه در ارتباط زنده از "بیاریتز" محل برگزاری اجلاس گروه-۷، تاکید کرد که موضوع هسته ای ایران، یکی از مهمترین محورهای نشست گروه-۷ خواهد بود.

به گزارش پایگاه اینترنتی فرانس اینترنشال، امانوئل مکرون گفت: یکی از اهداف گروه هفت تلاش برای برقراری صلح جهانی است و این مهم جز با تصمیم و همکاری جمعی میسر نخواهد شد. 

وی ادامه داد: ما در این نشست درباره مهمترین مناقشات جهانی بحث و تبادل نظر خواهیم کرد که از آن جمله می توان به مناقشه هسته ای ایران، اوضاع سوریه، لیبی و اوکراین اشاره کرد. بدون شک موضوع هسته ای ایران یکی از مهمترین محور بحث های ما خواهد بود. علاوه بر این، گروه ۷ به سایر بحران های جهانی و بین المللی نیز خواهد پرداخت. 

مکرون گفت: درباره بعضی از این مسائل اختلافات زیادی وجود دارد اما سعی می کنیم در این زمینه ها به توافقاتی دست یابیم.۹

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد: ما نمی توانیم اجازه دهیم که ایران به سلاح هسته ای دست یابد و در این مورد با واشنگتن کاملا همراه هستیم. اما از سویی دیگر خواستار حفظ توافق به دست آمده میان ایران و شش قدرت جهانی هستیم که در سال 2015 به دست آمد. از نظر فرانسه این توافق، بهترین توافق برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته است. فرانسه خواستار حفظ این توافق و کاهش تحریم ها علیه ایران و در عین حال گسترش مذاکرات با ایران است. 

چهل و پنجمین اجلاس سران هفت کشور پیشرفته صنعتی جهان از امروز شنبه ۲۴ تا ۲۶ اوت در تفرجگاه ساحلی بیاریتز فرانسه برگزار می شود.

اجلاس گروه ۷ امروز در حالی آغاز می شود که در مجموع ۱۳هزار نیروی پلیس برای تامین امنیت این اجلاس به این تفرگاه ساحلی اعزام شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =