۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83449251
۰ نفر
بازداشت بیش از ۱۷ هزار زن فلسطینی بدست رژیم صهیونیستی از سال ۱۹۶۷

تهران - ایرنا - هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی روز شنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که از سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون بیش از ۱۷ هزار زن فلسطینی بدست رژیم صهیونیستی بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی در گزارش خود افزود: در سال گذشته و جاری میلادی موج بازداشت زنان فلسطینی به ویژه در قدس اشغالی و صحن های مسجد الاقصی افزایش بی سابقه ای داشته است.

در این گزارش آمده است که در بازه زمانی سال های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۳ میلادی، همزمان با انتفاضه اول فلسطین، سه هزار زن فلسطینی بازداشت شدند. و از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ میلادی و همزمان با انتفاضه دوم فلسطین نیز رژیم صهیونیستی بیش از یکهزار زن فلسطینی را بازداشت کرد.

به استناد آمار هیات رسیدگی به امور اسیران فلسطینی در زمان حاضر ۳۶ زن بی گناه در زندان های اسرائیل به سر می برند.

هیأت رسیدگی به امور اسیران فلسطینی پیشتر در گزارشی شمار فلسطینیان دربند رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرده بود که در میان آنان ۲۳۰ کودک، ۴۸ زن، ۵۰۰ زندانی بدون اتهام و یکهزار و ۸۰۰ بیمار دیده می‌شوند.

"مرکز پژوهشی اسیران فلسطین" نیز در گزارشی اعلام کرد که فقط در نیمه اول تابستان امسال، ۴۲۰ فلسطینی بدست ماموران و نظامیان رژیم صهیونیستی دستگیر شدند که در میان آن  ها ۶۲ کودک و ۱۰ زن به چشم می خورد.

طی ماه های اخیر تنش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی پس از تلاش برخی از کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با این رژیم بیشتر شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =