۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۲
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 83449248
۰ نفر
پیشرفت ٣٣ درصدی طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک غرب پایتخت

تهران- ایرنا- مدیر امور نظارت بر طرح های تصفیه‌خانه‌های مرکزی شرکت فاضلاب تهران از پیشرفت ٣٣ درصدی اجرای طرح توسعه و ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک غرب خبر داد و گفت: ساخت تصفیه‌خانه شهرک غرب تا نیمه نخست سال آینده تکمیل می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از شرکت آب منطقه ای استان تهران، عبدالله علیزاده در این باره گفت: با اجرای این طرح، ظرفیت فاضلاب ورودی به ۱۲۷ هزار مترمکعب در شبانه روز خواهد رسید و حجم پساب تولیدی در سال ۴۵ میلیون مترمکعب خواهد بود. به گفته وی طرح توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک قدس (غرب) شامل یک فاز ارتقا و دو فاز توسعه است که جمعیتی در حدود ۵۰۷ هزار نفر از محدوده شهرک غرب، سعادت آباد، پونک و جنت‌آباد را زیر پوشش قرار می دهد.

علیزاده با بیان این‌که این طرح در بخش‌های سازه و تجهیزات به ترتیب ۴۴و۴۸ درصد وزنی قرارداد پیشرفت داشته است، افزود: قرارداد این طرح به صورت BOT (ساخت، بهره برداری، انتقال تجهیزات و تاسیسات) است و دوره ساخت آن سه‌ساله با رقم سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص فروش پساب این تصفیه‌خانه خاطرنشان کرد: در حال حاضر پساب تصفیه‌خانه شهرک غرب برای آبیاری فضای سبز برج میلاد و پارک پردیسان به کار گرفته می‌شود و در افق طرح نیز شهرداری‌های مناطق ۲و۶ تهران برای خرید پساب اقدام خواهند کرد.

تهرام/۸۱۳۸//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =