۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83449247
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه رشت: تولیدکننده را در پیچ و خم اداری نگه ندارید

رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به مسئولان تأکید کرد که نباید تولیدکننده در پیچ و خم اداری بماند.

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز شنبه در دیدار فرماندار، مدیران شهرستان، بخشداران، شهرداران و معاونان فرمانداری شهرستان رشت به مناسبت هفته دولت با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: آغاز هفته دولت را به کارگزاران نظام مقدس اسلامی و تلاشگران عرصه خدمت تبریک می گویم.
وی به خدمات ارائه شده توسط دستگاه های مختلف به مردم اشاره کرد و افزود: بعضی از خدمات ارائه شده را مردم نمی دانند و از طرف دیگر به دلیل اینکه آن قدر مطالبات جامعه بسیار است، کارهای انجام شده دیده نمی شود.
امام جمعه رشت با اشاره به فراوانی بیکاران تحصیلکرده در کشور، بیان کرد: تعداد بیکاران تحصلیکرده دو برابر بیکاران کم سواد است و این نقص محسوب می شود.
آیت الله فلاحتی بر تربیت جوانان کارآفرین در مراکز آموزشی تاکید کرد و گفت: دانشگاه ها باید جوانان کارآفرین تربیت کنند تا پس فارغ التحصیلی بتوانند وارد عرصه کار شوند.
وی با بیان اینکه در سند چشم انداز کشور خیلی جلو هستیم، تصریح کرد: نباید همه آمارها که توسط مسئولان بیان می شود را کاذب دانست.
نماینده ولی فقیه در گیلان بر تلاش بیشتر در هر امری که موجب تسهیل فضای تولید در جامعه می شود تاکید کرد و یادآور شد: اکنون فضای عرضه و تقاضا به لحاظ شرایط حاکم سیاسی در کشور طلب می کند تولید را فزآینده کنیم.
آیت الله فلاحتی ادامه داد: اگرچه از تورم به وجود آمده نگرانیم اما تورم یک ظرفیت است و این امر طلب می کند گردانندگان عرصه اقتصادی تلاش کنند تولیدکننده را در پیچ و خم اداری نگه ندارند.
وی با اشاره به اینکه مسئولیت بزرگ ترین امانت است، اظهار کرد: خدای متعال در قرآن به مردم امر می کند امانت را به اهلش بسپارید.
امام جمعه رشت، مطالبات جامعه را گسترده عنوان کرد و افزود: نمی توان تمام مطالبات را پاسخگو بود اما مسئولان باید به درد مردم گوش کرده و آنها را راهنمایی کنند.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خدمت صادقانه موجب آرامش روح می شود، بیان کرد: اگر انسان نمی تواند گره گشا باشد حداقل این است که گره ایجاد نکند.
وی بر توجه به زیر مجموعه خود توسط مسئولان تاکید کرد و گفت: نظارت بسیاری از مشکلات را برطرف می کند.
نماینده ولی فقیه در گیلان، نظارت بر زیردستان را دیگر صیانتی دانست و تصریح کرد: خودصیانتی مسئولان بسیار مهم است زیرا ما می توانیم بسیاری از کارها که رنگ عرفی دارد به آن رنگ خدایی بدهیم و این امر نیازمند خودصیانتی در مدیران است.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مسئولان در مواجهه با مردم باید با نشاط و چهره گشاده باشند، خاطرنشان کرد: دست آنها که خدمت صادقانه و مخلصانه برای مردم انجام می دهند، را می بوسم.
فرماندار رشت نیز در دیدار مذکور به افتتاح ۶۱۵ پروژه در حوزه های عمران شهری و روستایی، فرهنگ و گردشگری و … همزمان با هفته دولت جاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: پروژه های مذکور با اعتبار ۳۷۳ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
میرشمس مومنی زاده یادآور شد: با بهره برداری از پروژه های مذکور یک هزار و ۴۷۷ فرصت شغلی ایجاد می شود که ۷۲۳ اشتغال موقت و ۶۵۴ اشتغال دائمی است.

۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =