گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا از بازی‌های خاطره‌انگیز سرخآبی‌ها در لیگ قهرمانان

تهران- ایرنا- تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای‌اف‌سی) در آستانه مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا در گزارشی به چند مورد از تقابل‌های خاطره‌انگیز این مرحله در سال‌های گذشته اشاره کرد که در میان آنها نام استقلال و پرسپولیس به عنوان یکی از پایه‌های ۲ نبرد فراموش نشدنی این مرحله به چشم می‌خورد.

مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۹ آسیا بی‌شک هیجان زیادی را برای هواداران فوتبال قاره کهن به ارمغان خواهد آورد.

در آستانه این رقابت‌های مهیج، ای‌اف‌سی به تعدادی از نبردهای به یاد ماندنی مرحله یک چهارم این تورنمنت اشاره کرد.

مرحله یک چهارم از سال ۲۰۰۴ به لیگ قهرمانان آسیا اضافه شد و از پس تاکنون، این تورنمنت شاهد یک دوجین تقابل هیجان‌انگیز بوده است به ویژه در سال‌های اخیر؛ در گزارش ای‌اف‌سی به نبرد سرخآبی‌های تهران در مواجهه با حریفان آسیایی خود اشاره کرد.

بوریرام – استقلال (۲۰۱۳)

رقابتی مهیج و جذاب مابین ۲ تیمی که در اوج بودند و در نهایت گل «آندرانیک تیموریان» ستاره اسبق استقلال به رای هواداران به عنوان بهترین گل تاریخ این تورنمنت انتخاب شد.

«خسرو حیدری» با گلی استثنایی ۹۵ هزار هوادار حاضر در ورزشگاه آزادی تهران را به وجد آورد تا استقلال دور رفت را تحسین‌برانگیز آغاز کند.

در بازی برگشت در تایلند زمانی که «اوسمار باربا» اسپانیایی پیش از اتمام نیمه نخست بازی را به تساوی کشاند، اوضاع پیچیده شد؛ در ادامه «حنیف عمران زاده» در دقیقه ۵۳ بازی را به تساوی کشاند اما زمان‌های تلف شده نیمه دوم لحظه‌ای بود که تا ابد در خاطره‌ها ماندگار شد؛ زمانی که تیموریان از فاصله ۳۶ متری توپ را به کنج دروازه بوریرام چسباند.

الدحیل – پرسپولیس (۲۰۱۸)

دیداری تازه از تورنمنت سال گذشته با بازگشتی شکوهمند که ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادی نقش اصلی آن بود؛ ورزشگاهی که یکی از بزرگ‌ترین و هیجان‌انگیزترین ورزشگاه‌های فوتبال در قاره آسیا محسوب می‌شود.

الدحیل قطر تا پیش از بازی رفت در دوحه تورنمنتی خاص را پشت سر گذاشته و در هشت بازی پیشین خود به طور متوالی پیروز شده بود؛ زنجیره‌ای که پس از گل «المعز علی» به نظر دنباله‌دار می نمود اما سه هفته بعد همه چیز برای الدحیل به پایان رسید.

جمعیتی پرشور و پرسروصدا در دیگ جوشان آزادی از تیم قطری استقبال کرد؛ با این حال این میهمان بود که گل اول را به ثمر رساند تا آزادی برای چند لحظه غرق در سکوت شود.

بر اساس قانون گل خارج از خانه، پرسپولیس برای صعود به سه گل نیاز داشت و این در حالی بود که پس از سپری شدن یک ساعت از زمان بازی تلاش‌های پرسپولیس به در بسته خورده بود تا زمانی که «سید جلال حسینی» کاپیتان سرخ‌های تهران در دقیقه ۵۷ جرقه بازگشت را شعله‌ور کرد.

«سلطان البریک» کمتر از ۲۰ دقیقه بعد هواداران پرسپولیس را دعوت به یک گل به خودی کرد و سر و صدای کَر کننده آزادی به اندازه چندین دسیبل بالا رفت؛ «گادوین منشا» هم در پاسخ به این هیاهو با استفاده از چند اشتباه در قلب خط دفاعی الدحیل بازگشت فراموش نشدنی پرسپولیس را رقم زد تا تیم قطری همه چیز را بر باد رفته ببیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =