۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۳۵
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83449206
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج روستای درمیان آبرسانی شدند

بیرجند- ایرنا- همزمان با نخستین روز هفته دولت، با افتتاح مجتمع آبرسانی روستای نخاب درمیان با حضور استاندار خراسان جنوبی، پنج روستای این شهرستان آبرسانی شدند. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی روز شنبه در آیین افتتاح این مجتمع گفت: آبرسانی به روستاهای نخاب، ممند، آنیک، نوغاب آنیک و گیت درمیان انجام شد که ۴۰۳ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

مهدی صفوی نژاد با بیان اینکه ۲۴.۶ کیلومتر خط انتقال به این روستاها اجرا شده است افزود: حدود سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار برای این طرح آبرسانی هزینه شده است. 

وی ادامه داد: حجم مخزن ذخیره آبرسانی به روستاهای نخاب، ممند، آنیک، نوغاب آنتیک و گیت ۸۰۰ متر مکعب است. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون در روستای این مسیر خط انتقال ۱۶۵ سرویس با تانکر آبرسانی می‌شده که از این پس با بهره برداری مجتمع، آبرسانی سایر حذف خواهد شد. 

وی بیان کرد: مجتمع آبرسانی در ۳۲ روستای شهرستان درمیان داریم که ۲۲ روستا آبرسانی آن در دست اجرا است و ۱۰ روستای باقی‌مانده تا پایان سال آبرسانی خواهد شد. 

همچنین طرح گلخانه سبزی و صیفی شهرستان درمیان نیز امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی افتتاح شد. این طرح در سه هزار و ۱۰۰ متر مربع انجام شده که به عنوان اولین واحد گلخانه‌ای شهرستان درمیان به بهره‌برداری رسید. 

برای این طرح از محل اشتغال پایدار روستایی و عشایری ۵۴۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که به طور مستقیم برای ۲ نفر اشتغال ایجاد شده است.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

استاندار خراسان جنوبی در نخستین روز هفته دولت برای افتتاح طرح‌های هفته دولت به شهرستان درمیان سفر کرد.

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

 ۹۸۹۳* ۶۰۵۴

اخبار مرتبط