۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83449205
۰ نفر

برچسب‌ها

۸ تیم برتر المپیاد کبدی دختران کشور مشخص شدند

ارومیه- ایرنا- نایب‌رییس هیات کبدی آذربایجان‌غربی گفت: با پایان یافتن رقابت‌های یک هشتم نهایی این رشته که در قالب دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در ارومیه برگزار می‌شود، هشت تیم به مرحله یک چهارم‌ نهایی راه یافتند.

خدیجه عبدالرحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات با حضور ۴۰۰ کبدی کار دختر کمتر از ۱۵ سال در قالب ۲۶ تیم در هشت گروه سه و چهار تیمی از ۳۰ مرداد ماه جاری در سالن ۶ هزار نفری ارومیه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات به مدت پنج روز تا ۴ شهریور در حال برگزاری است، بیان کرد: در روز سوم این مسابقات هشت دیدار از مرحله یک هشتم نهایی به انجام رسید و تیم‌های قزوین،  گلستان، فارس، آذربایجان‌شرقی، خراسان‌رضوی، تهران، قم و البرز به برتری مقابل حریفان به جمه هشت تیم برتر راه یافتند.

نایب‌رییس هیات کبدی آذربایجان‌غربی گفت: به این ترتیب عصر امروز شنبه در مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات قزوین با البرز، گلستان با قم، فارس با تهران و آذربایجان‌شرقی با خراسان‌رضوی دیدار می‌کند تا چهره تیم‌های راه یافته به نیمه‌نهایی مشخص شود.

عبدالرحیمی اضافه کرد: تیم کبدی دختران کمتر از ۱۵ سال استان در گروه هشتم با تیم‌های گلستان و اردبیل هم گروه بود که با قبول شکست مقابل هر ۲ حریفش از دور مسابقات حذف شد.

وی ادامه داد: در بخش المپیاد پسران، استان سیستان و بلوچستان به میزبانی شهر زاهدان این رقابت‌ها را طی روزهای پنجم تا دهم شهریور در سالن شهید حسین فهمیده این شهر برگزار خواهدکرد.

عبدالرحیمی افزود: اولین دوره المپیاد استعداد های برتر کبدی سال گذشته برگزار شد که در نهایت تیم آذربایجان‌غربی در بخش پسران و آذربایجان‌شرقی در بخش دختران به عنوان قهرمانی دست یافتند.

کبدی یا همان زو یک بازی ایرانی، اصیل و منشا آن بازی‌های بومی و محلی بوده و این رشته نیاز به قدرت و مهارت دارد و ورزشی ساده و کم‌هزینه است.  
کبدی، یک بازی بیرون سالنی و سالنی پُرتحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است؛  برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی به مهارت، انعطاف‌پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرات نیاز است.

۷۱۵۶/۲۰۹۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =