۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۳
کد خبرنگار: 1820
کد خبر: 83449202
۰ نفر

برچسب‌ها

سه پروژه عمرانی در شهربابک افتتاح شد

کرمان - ایرنا - سه پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان در شهربابک افتتاح شد.

فرماندار شهربابک روز شنبه در حاشیه افتتاح سه پروژه عمرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در نخستین روز از هفته دولت سه پروژه عمرانی در شهربابک افتتاح شد افزود: یک پروژه مستقل و ۲ پروژه دیگر در حوزه های آب و برق به نمایندگی از پروژه های یک زیر بخش افتتاح شد.

سعید قائینی بیان کرد: در حوزه برق، روشنایی بلوار امام رضا (ع) به نمایندگی از مجموعه پروژه های برق رسانی و روشنایی شهربابک در مجموع با اعتباری بالغ بر پنج و نیم میلیارد تومان افتتاح شد.

وی به پروژ آبرسانی به شهرک شهید رجایی با اعتبار یک میلیارد تومان اشاره کرد و اظهار داشت: این پروژه به نمایندگی از مجموعه پروژه های اصلاح و توسعه زیرساخت شبکه آبرسانی شهر شهربابک افتتاح شد که مجموع اعتبارات پروژه آبرسانی سه میلیارد تومان بوده است.

قائینی از افتتاح کارخانه بسته بندی آجیل و خشکبار در شهربابک یاد کرد و بیان داشت: این کارخانه نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان راه اندازی شده که بیش از ۳۰۰ میلیون تومان آن از تسهیلات بانک کشاورزی تامین و باقی آن سهم آورده سرمایه گذار بوده است.

فرماندار شهربابک مجموع اعتبارات هزینه شده در سه طرح عمرانی های افتتاح شده این شهرستان را در نخستین روز از هفته دولت افزون بر ۹ میلیارد تومان برآورد کرد.

وی با بیان اینکه امروز بازدیدی از ورزشگاه شهدای مس شهربابک داشتیم تصریح کرد: به گفته مسئولان مربوطه این ورزشگاه تاکنون حدود ۵۷ درصد پیشرفت ریالی و ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما با توجه به شواهد ساخت این پروژه متوقف شده است.

قائینی کمبود اعتبار و کم کاری پیمانکار را از دلایل ایجاد وقفه در ساخت ورزشگاه شهدای مس عنوان کرد و افزود: با توجه به آنچه که گزارش شده پیمانکار این ورزشگاه تغییر کرده و فروردین ماه قرارداد بسته شده است و با تغییر و تحولات لازم بزودی ساخت پروژه توسط پیمانکار جدید ادامه پیدا خواهد کرد.

وی اعتبار پیش بینی شده برای اتمام این پروژه را حدود ۷۰ میلیارد تومان اعلام و ابراز امیدواری کرد: با روی کار آمدن ریاست جدید صنایع ملی مس ایران و همکاری ریاست جدید مجتمع مس شهربابک هرچه زودتر این اعتبارات به بدنه پیمانکاری شهرستان تزریق شود تا شاهد افتتاح هرچه زودتر این ورزشگاه ۱۰ هزار نفری باشیم که نه تنها برای شهربابک بلکه برای کل کشور افتخاری محسوب می شود.

 شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

۳۰۲۹/۹۸۹۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =