تیم ملی بسکتبال آمریکا بعد از ۱۳ سال باخت

تهران- ایرنا- در فاصله یک هفته تا آغاز جام‌جهانی بسکتبال، تیم ملی آمریکا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی برابر استرالیا باخت تا رکورد شکست‌ناپذیری‌اش شکسته شود.

تیم‌های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۹ این روزها خود را برای حضوری موفق در این رویداد آماده می‌کنند و تیم ملی آمریکا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی نیز در ملبورن استرالیا است.

آمریکا در دیداری دوستانه برابر استرالیا به میدان رفت و در کمال  ناباوری با نتیجه ۹۸ بر ۹۴ باخت تا طبق ادعای وانشگتن پست بعد از ۱۳ سال باخت را تجربه کند.

آمریکا از سال ۲۰۰۶ تا کنون در ۷۸ مسابقه رسمی خود برنده بود اما برابر استرالیا باخت و استرالیا نیز بعد از ۶۶ شکست پیاپی برابر مدافع عنوان قهرمانی جهان توانست این تیم را شکست دهد و برابر آمریکا به پیروزی برسد.

تیم ملی بسکتبال آمریکا امسال با مشکلات عجیبی دست و پنجه نرم می‌کند. بسیاری از ستاره‌ها به دلیل نزدیک بودن جام‌جهانی با فصل جدید لیگ NBA تصمیم گرفتند خود را برای فصل آینده مسابقات باشگاهی آماده کنند و برخی بازیکنان این تیم نیز آسیب دیدند.

جرج پاپاویچ سرمربی تیم ملی آمریکا با ترکیبی از بازیکنان جوان قرار است در جام جهانی شرکت کند و به همین دلیل بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند این جام فرصتی برای دیگر مدعیان است تا بتوانند بعد از دو دوره به قهرمانی‌های آمریکا در جام جهانی پایان بدهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =