استاندار : مشکل بیکاری گلستان با بودجه دولتی برطرف نمی‌شود

گرگان - ایرنا - استاندار گلستان گفت: اعتبار امسال این استان ۱۰ هزار میلیارد ریال است و اگر همه این مبلغ برای راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی صرف شود، مشکل بیکاری گلستان برطرف نخواهد شد.

هادی حق شناس روز شنبه در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و اقتصادی هفته دولت گرگان اظهار داشت: حل معضل بیکاری گلستان نیازمند جذب سرمایه گذاران بومی و غیربومی بخش خصوصی برای اجرای طرح های کوچک و بزرگ تولیدی و صنعتی است.

وی ادامه داد: مدیران دستگاه های دولتی باید زمینه تسهیل امور سرمایه گذاری و جلب نظر سرمایه گذاران در استان را فراهم کرده و مانع بی رغبتی و فرار آنها از گلستان شوند.

حق شناس گفت: در گلستان هر سال زمینه اشتغال چهار هزار نفر فراهم می شود که این میزان اشتغال نسبت به تعداد بیکاران قابل مقایسه نیست.

وی گفت: برخورداری گلستان از مرز دریایی و زمینی می تواند باعث افزایش مراودات تجاری و کشاورزی با استان های همجوار خارجی و توسعه اقتصادی گلستان شود اما تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

همزمان با نخستین روز از هفته دولت، ۳۶۲ طرح عمرانی و اقتصادی گرگان با ۶۰۲۶ میلیارد ریال اعتبار و ایجاد فرصت شغلی برای ۴۱۰ نفر افتتاح و یا علمیات ساخت آن آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =