رییس فدراسیون ورزش کارگری: بدنبال تصویب بودجه مستقل برای ورزش کارگران هستیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش کارگری‌ گفت: تمام تلاش بر این است تا بتوانیم بودجه مستقلی را برای فدراسیون تا پایان سال از سوی سازمان برنامه و بودجه مصوب کنیم.

«جواد رمضی» روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه فدراسیون ورزش کارگری از بودجه مستقلی برخوردار نیست، گفت: این فدراسیون چون بودجه مصوبی از سوی وزارت ورزش و جوانان ندارد تلاش داریم تا بتوانیم بودجه مستقلی را از طرف سازمان برنامه و بودجه مصوب کنیم تا در آینده برای اعزام تیم‌ها دغدغه مالی نداشته باشیم.

این مقام مسئول از اعزام تیم فوتبال پنج نفره آرمان گهر سیرجان به مسابقات جهانی موناکو خبر داد و اظهار داشت: تیم آرمان گهر سیرجان به عنوان نماینده ورزش کارگری به این مسابقات اعزام می شود. این اعزام با همکاری این فدراسیون و فدراسیون جهانی فوتبال شرکت ها (فیفکو) انجام می شود.
وی با اشاره به تغییرات اعمال شده در اساسنامه فدراسیون ورزش کارگری و امکان حضور هیات های استانی در انتخابات آینده و مشارکت در تصمیم گیری‌های کلان گفت: از زمان تاسیس فدراسیون ورزش کارگری هیات های استانی هیچ‌گونه مشارکتی در مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش کارگری نداشتند و در تصمیم گیری‌های کلان ورزش کارگران نیز نقش مثبتی نداشتند. اما با تغییراتی که در اساسنامه فدراسیون ورزش کارگری ایجاد شد، هیات‌های استانی بعد از این نقش موثری را در تصمیمات کلان ورزش کارگری خواهند داشت.
رییس فدراسیون ورزش کارگری همچنین از تعیین تکلیف وضعیت ١٢ هیات ورزشی که در طی هفت سال گذشته به طور سرپرستی اداره می شدند،  خبر داد و افزود: این ١٢ هیات استانی تا به امروز چون تکلیف آنها در استانها مشخص نبود شرح وظایف آنها هم مشخص نبود و با سرپرستی هیات‌های ورزشی استان‌های خود را مدیریت می کردند. یکی از اقدامات مهمی که در اولین فرصت انجام دادیم برگزاری مجمع انتخابات در این استان‌ها بود تا از بلاتکلیفی خارج شوند.
رمضی اضافه کرد: در هفت سال گذشته مجمع فدراسیون ورزش کارگری برگزار نشده بود و ساختار مشخصی نداشت ولی تلاش داریم با برگزاری مجمع سالیانه، ساختار قانونمندی را برای این فدراسیون طراحی کنیم تا چارچوب‌ها مشخص شود. ضمن اینکه پیش از این کارگران ورزشکار برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشوری باید ورودی پرداخت می کردند که ما امسال در مجمع عمومی سالیانه ورودی را حذف کردیم تا ورزشکاران بدون دغدغه در مسابقات قهرمانی کشوری شرکت کنند.
وی عنوان کرد: کارهای زیربنایی در ورزش کارگری انجام شده است هرچند معتقدم هیات‌های استانی جای کار زیادی دارند و تشکیلات استانی آن‌طور که انتظار داریم نیست.  امیدوارم در آینده هیات‌ها قوی تر کار کنند تا تشکیلات منسجم و پویایی در هیات‌های استانی داشته باشیم.
رییس فدراسیون ورزش کارگری اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون ٩٥ رویداد  ورزشی برگزار شده و طبق تقویم پیش رفته ایم. تلاش بر این است تا بتوانیم تا پایان سال در اجرای برنامه های باقی‌مانده عملکرد موفقی داشته باشیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =