۲۰۰ میلیارد ریال از محل مالیات صرف عمران شهری رفسنجان شد

کرمان- ایرنا- به گفته مدیرکل امور مالیاتی استان کرمان طی چهار ماهه نخست امسال ۲۰۰ میلیارد ریال از محل مالیات و عوارض ارزش افزوده بمنظور تقویت زیرساخت های شهری به شهرداری رفسنجان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، محمد سلمانی شامگاه شنبه در نشست شورای اداری رفسنجان با تاکید بر همراهی شهروندان با امور مالیاتی،  افزود: ۵۰  درصد مالیاتی که مردم می پردازند ارزش افزوده است و در بهسازی و ساماندهی شهر خودشان هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه برای مرداد ماه امسال نیز به شهرداری رفسنجان  ۴۳ میلیارد ریال دیگر پرداخت خواهد شد بیان کرد: همچنین به شهرداری های بهرمان، سرچشمه، صفائیه و کشکوئیه از توابع رفسنجان هم طی ۴ ماه نخست امسال در مجموع اعتباراتی بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از محل مالیات و ارزش افزوده پرداخت شده تا برای امور شهرداری منطقه خود هزینه کنند.

تعیین فرصت برای پرداخت مالیات پزشکان 

سلمانی تصریح کرد: بر اساس قانون بودجه، پزشکان مکلف به پرداخت مالیات هستند لذا پزشکان تا ۱۵ شهریور وقت دارند تا مالیات خود را بپردازند و اگر نپردازند به منزله فرار مالیاتی محسوب می شوند و ما نیز به عنوان رابط دادگستری موظفیم نظارت و بازرسی کنیم و در صورت عدم پرداخت مالیات آنها، مطب آنها پلمپ می شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به دستورالعمل امسال در بحث بخشودگی جرایم تا کنون کسانی که کل بدهی مالیاتی خود را می پرداختند جریمه شان بخشیده می شد  لذا این مدت تمدید شده و کسانی که تا پایان مهر ماه بدهی معوقه را پرداخت کنند جرایم آنها شامل بخشودگی خواهد شد.

تعزیرات با متخلفان اقتصادی برخورد می کند

مدیرکل تعزیرات استان کرمان  در این نشست با اشاره به اینکه تعزیرات حکومتی برخورد با متخلفان اقتصادی را برعهده دارد،   افزود: جامعه اصناف جامعه شریفی  هستند که بسیاری از خدمات نظام بر عهده این ها بوده و بسیاری از خلا دستگاه های اجرایی را پر می کنند.

ارسلان میری ادامه داد: در بحث تخلفات قاچاق کالا و ارز هم بخشی از پرونده ها بر عهده تعزیرات حکومتی است؛ ضمن اینکه در بخش دیگر رسیدگی به تخلفات در حوزه دارو و بهداشت است بحث برخوردی و سلبی نیست و دستگاه های متولی باید طوری عمل کنند که تخلف پیش نیاید .

۷۴۳۳/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =