۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 2421
کد خبر: 83449123
۰ نفر
«ابرار» پویشی برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

تهران- ایرنا- طرح حمایتی "رسم ابرار" به استناد آیات و روایات اسلامی با هدف کمک به سه قشر مساکین، ایتام و اسرا که در مورد سوم نزدیک ترین معنی و مصداق آن، به زندانیان جرایم غیرعمد تفسیر شده است، فردا یکشنبه سوم شهریور ماه آغاز به کار می کند.

به گزارش روز یکشنبه ستاد مردمی دیه کشور، این طرح به مناسبت احسان سه روزه اهل بیت علیهم السلام در بخشش افطاری هر روزه خود به یتیم و مسکین و اسیر قرار است انجام شود؛ اقدامی که به دنبال آن در ٢٥ ذی الحجه سال دهم هجری و پس از امساک خاندان نبوت از طعام، آیه اطعام در شأن و منزلت آنان نازل شد.
طرح رسم ابرار برای ارج نهادن این سنت حسنه و ترویج روحیه انفاق از فردا یکشنبه سوم شهریور شروع می شود و تا پنجم شهریور به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
بر اساس گزارش ستاد دیه کشور، نیکوکارانی که تمایل دارند به یمن این روزهای مبارک همیار نیازمندان کشور باشند، می‌توانند کمک‌های خود را برای حمایت از فقرا به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۹۹۱۰۲ و برای دستگیری از خانواده‌های بی‌سرپرست به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۰۰۰۲۷ واریز کنند.
آن دسته از خیرینی که نیت دارند تا مبالغ خود را برای مساعدت از زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه واریز کنند از دو طریق واریز وجه به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ یا وارد کردن کد دستوری #۷۷۷۷*۷۸۰*  می‌توانند اقدام کنند.
مفسران شیعه و اهل‌سنت، شأن نزول آیه هشتم سوره مبارکه «انسان» را که به آیه اطعام معروف است، مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به‌ دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود، سه روز متوالی روزه می‌گیرند، ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روزهای دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =