۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۲
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 83449092
۱ نفر

برچسب‌ها

خبر خوش هفته دولت برای ساکنان صدرا دردمند از مشکل آب

شیراز- ایرنا- نخستین روز هفته دولت برای اهالی شهر جدید صدرا در شمال غرب شیراز که در تابستان امسال با مشکلاتی در زمینه آب آشامیدنی مواجه بودند، با خبر خوبی همراه بود.

شنبه در آیینی با حضور استاندار فارس، مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شرق صدرا به بهره‌برداری رسید،‌ طرحی که برای اجرای آن ۸۲ میلیارد ریال هزینه شده است.
خط انتقال فولادی آبرسانی از غرب به شرق صدرا به طول پنج کیلومتر با ۵۹ میلیارد ریال اعتبار و حفر و تجهیز دو حلقه چاه در صدرا و هشت حلقه چاه در شیراز با اعتبار ۱۴۵ میلیارد ریال اعتبار از دیگر خبرهای خوشی بود که در این طرح به آنها اشاره شد. 

استاندار فارس در سخنانی در این آیین گفت:‌ مشکلات زیادی درخصوص صدرا از گذشته وجود داشته اما خدمتی که امروز و در اولین روز از هفته دولت به مردم این شهر عرضه شد در راستای کاهش مشکلات آب شرب این شهر جدید بسیار اثرگذار است.
وی با اشاره به تلاش دولتمردان برای کاستن از مشکلات فراروی زندگی مردم اظهار داشت: ۸۲۱ پروژه با رقم بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان در هفته دولت سال ۹۸ در این استان به بهره برداری می رسد که با افتتاح این طرح ها در ۱۱ حوزه مختلف خدمات ممتاز و جدیدی به مردم ارائه می شود.
رحیمی با اشاره به روند ساخت دیگر طرح‌های عمرانی و صنعتی در استان گفت:‌ تا پایان سال جاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی ،عمران و آبادانی در سراسر استان فارس به بهره برداری می رسد.

استاندار فارس:‌ دو ماه قبل از دستگیری برخی مدیران شهری صدرا به آنها تذکر داده بودم


به مسئولان صدرا تذکر داده بودم
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستگیری‌ تعدادی از مدیران شهری صدرا گفت: دوماه قبل از بروز رخدادهای اخیر و بازداشت چند نفر از مسئولان شهر صدرا به آنها تذکر دادم و همچنین پیشنهاد کردم، استعفا دهند اما آنها نپذیرفتند.
رحیمی افزود: دوماه قبل از بروز مشکلات در شهرداری صدرا و بازداشت تنی چند از مسئولان شهرداری و شورای این شهر جدید،از این افراد خواستم که رویه خود را اصلاح و از سمت خود نیز استعفا دهند اما این افراد نپذیرفتند و بعضاً از در تخریب با من نیز وارد شدند.
۱۴ مرداد ۹۸ رئیس کل دادگستری فارس از بازداشت چهار نفر از مسئولان شهرداری و شورای شهر صدرا خبر داد،‌ موضوعی که در ارتباط با مسائل مالی عنوان شد. 

آبرسانی به شیراز با چاه ممکن نیست 
مدیرعامل آبفا شیراز در ادامه این مراسم گفت: شرکت آب و فاضلاب شیراز اکنون ۷۳۰ هزار اشتراک آب و ۴۱۰ هزار اشتراک فاضلاب دارد.
الله بخش نظرپور سیل مهاجرت به شیراز و صدرا را زیاد عنوان کرد و افزود: آبرسانی به کلانشهر شیراز که چهارمین شهر پرجمعیت کشور است از طریق حفر چاه مقدور نیست.
وی ادامه داد: برای تامین آب شیراز احداث خط دوم آبرسانی به این کلانشهر در دستور کار قرار گرفته است که این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می شود تا پایان امسال به بهره برداری برسد و تا ۱۵ سال آینده آب شرب شیراز را بدون مشکل و افت فشار تامین کند.
وی اضافه کرد: امروز مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی صدرا افتتاح شد که آب شرب ۱۸ هزار خانوار را تامین می کند و آب این مخزن نیز از ۵ حلقه چاه تامین می شود.
مدیرعامل آبفا شیراز ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۶۸ میلیارد تومان پروژه در حوزه آب در شیراز و صدرا در حال اجرا است.

امام جمعه صدرا: بخشداری در صدرا مستقر شود
امام جمعه صدرا در ادامه این آئین گفت: شهر جدید صدرا سه مرتبه به دلیل تخلفات مسئولان این شهر در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته است که یک دوره قبل از زمان مسئولیت من و دو دوره در زمانی که من امام‌جمعه این شهر بودم رخ داده است.
حجت الاسلام حسین نژادیان افزود: اخیرا به آرشیو عکس روز معارفه خودم نگاه می کردم که دریافتم اغلب مسئولان صدرا که در این عکس حضور دارند بازداشت و دستگیر شده اند.
وی با انتقاد از این وضعیت گفت: یک خبرگزاری‌ خبری مبنی بر اینکه امام جمعه صدرا بجای پیگیری مطالبات مردم از مسئولان دفاع می کند منتشر کرده در صورتی که من همیشه مطالبات مردم را در صدر سخنرانی های خود عنوان کرده ام.
امام جمعه صدرا با بیان اینکه همه مسئولان که گناهکار و متخلف نیستند،اظهار داشت: اگر آن خبرگزاری که این مطالب را در خصوص من منتشر کرده با من مصاحبه و آن را منتشر نکند پیگیری قضایی خواهم کرد.
وی در ادامه از نهادهای امنیتی خواست امامان جمعه را در جریان تخلفات مسئولان قرار دهند و گفت:‌ در این صورت، از برخی تخلفات جلوگیری و در راستای حفظ امید در جامعه گام برداشته می‌شود. 
حسین نژادیان در ادامه به برخی مشکلات اهالی صدرا نظیر راه دسترسی ،نبود آرامستان و فضاهای آموزشی کافی اشاره کرد و گفت: صدرا در بین تمامی شهرستان های فارس ظرفیت بی نظیری است اما نماینده رسمی دولت نظیر فرمانداری و بخشداری در این شهر مستقر نیست و قطعا ایجاد این نهاد از بروز بسیاری از تخلفات در صدرا جلوگیری خواهد کرد.

شهر جدید صدرا در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =