۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۹
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83449085
۰ نفر

برچسب‌ها

خانواده‌ها، ازدواج فرزندان را در اولویت قرار دهند

یزد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه اسلام اهمیت ویژه‌ای به ازدواج جوانان قائل است افزود: هیچ بنایی در دین مبین اسلام مهمتر از ازدواج نیست و باید خانواده‌ها این موضوع را در اولویت قرار دهند.

آیت الله محمدرضا ناصری روز شنبه در دیدار مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از بانوان دستگاه‌های اجرایی افزود: دوری از برخی سنگ‌اندازی‌ها و تشریفات در تسریع ازدواج جوانان خیلی موثر است.

وی  با انتقاد از اینکه در بسیاری از موارد ازدواج دختران و پسران عقب می‌افتد ادامه داد: نقش اصلی در ایجاد زمینه مناسب برای ازدواج خانواده‌ها هستند.

امام جمعه یزد اظهار داشت:  افزایش سن ازدواج در بین جوانان در جامعه آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد.

ناصری خاطر نشان کرد: در کنار وظیفه خانواده‌ها ، مسئولان برای رفع مشکلاتی که الان به ویژه در مسائل اقتصادی برای ازدواج وجود دارد تمام تلاش خود را به کار گیرند.

همچنین مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به ضرورت توجه و گسترش مشاغل خرد و خانگی در جامعه گفت: پیشگیری از مهاجرت روستاییان نیازمند حمایت از مشاغل خانگی بانوان است.

فاطمه دانش یزدی با اشاره به آغاز هفته خانواده  افزود: مسائل مرتبط با بحث خانواده در استان را در چند دسته تقسیم‌بندی می‌کنیم که یکی از مهمترین آن بحث تحکیم بنیان خانواده است.

وی بیان داشت: با توجه به تهاجم فرهنگی که از طریق فضای مجازی در این زمینه صورت می‌گیرد، به نظر می‌رسد توجه به موضوع تحکیم بنیان خانواده و فعالیت در راستای تقویت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
هفته خانواده از دوم شهریور آغاز شد.

۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =