۱۴۸۵ واحد مسکونی روستایی در قزوین به بهره برداری می رسد 

قزوین - ایرنا - یک هزار و ۴۸۵ واحد مسکونی از محل طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی طی هفته دولت در قزوین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای بهره‌برداری از این تعداد واحد مسکونی ۳۷ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده بود.
 اصغر گونجی اضافه کرد: در سال گذشته تسهیلات بانکی برای هر واحد مسکونی در طرح بهسازی مسکن روستایی استان قزوین ۲۵۰ میلیون ریال بوده است.
 این مسئول با اشاره به سهمیه احداث سه هزار واحد مسکن روستایی استان در سال ۹۷، افزود: این سهمیه در سال ۹۸ بالغ بر چهار هزار واحد و سقف تسهیلات ارائه شده نیز ۴۰۰ میلیون ریال برای هر واحد در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به واحدهای قابل بهره برداری در استان، اضافه کرد: در شهرستان‌ قزوین ۴۲۴ واحد، در بویین زهرا ۵۴۰ واحد، تاکستان ۱۹۲، البرز ۱۵۷، آبیک  ۱۰۴ و آوج بالغ بر ۶۸ واحد مسکونی روستایی در هفته دولت افتتاح خواهد شد.
افتتاح ۹ طرح هادی روستایی در استان قزوین 
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با اشاره به طرح‌های هادی قابل افتتاح استان، افزود: در هفته دولت ۹ طرح هادی با سه میلیارد و ۵۵ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی و استانی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
 گونجی اضافه کرد: روستاهای صادق آباد، حصار ولی عصر، نجف آباد، نصرت‌آباد، قزقلعه، دارالسرور، رحمت آباد بزرگ، رشتقون و کوهگیر علیا از جمله بهره برداران از طرح هادی روستایی استان خواهند بود.
۸۰۵۴* ۶۱۰۱

اخبار مرتبط