فوت ۵ نفر بر اثر غرق شدگی در تعطیلات آخر هفته

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان اورژانس کشور از فوت ۵ نفر بر اثر غرق شدگی در تعطیلات آخر هفته گذشته خبر داد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ مجتبی خالدی با اعلام این مطلب افزود: این افراد در استان‌های مازندران، اصفهان، هرمزگان و کرمانشاه در روزهای پنجشنبه و جمعه (۳۱ مرداد و ۱ شهریور) غرق شده‌اند.
وی توضیح داد: یک نفر در پلاژ قو سلمانشهر استان مازندران، یک نفر در زاینده رود استان اصفهان و یک نفر در سد بیستون رودخانه گاماسیاب استان کرمانشاه جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اضافه کرد: همچنین سه نفر در روستای جگدان استان هرمزگان دچار غرق شدگی شدند که از این تعداد ۲ نفر فوت کردند.
طی هفته گذشته ۵۰۹ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران (EOC) ثبت شد

خالدی گفت: طی هفته گذشته (از ۲۶ مرداد الی ۱ شهریور) در مجموع ۵۰۹ حادثه ویژه در سامانه مرکز مدیریت عملیات بحران (EOC) ثبت شد که در پی این حوادث یکهزار و ۹۱۷ نفر مصدوم شدند.
وی افزود: از این تعداد مصدوم حوادث ویژه، یکهزار و ۵۸۱ نفر توسط اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند و ۳۳۶ نفر در محل درمان شدند و نیز ۱۳۱ نفر جان خود را از دست دادند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: از مجموع ۵۰۹ حادثه ویژه ثبت شده طی هفته گذشته، ۲۴۹ مورد حوادث ترافیکی که (معادل ۴۹ درصد از کل حوادث ثبت شده) و ۲۶۰ مورد حوادث غیرترافیکی (معادل ۵۱ درصد از کل حوادث ثبت شده) بودند.
سخنگوی سازمان اورژانس کشور در ادامه افزود: در هفته گذشته نیز، ۱۱۷ مصدوم طی ۷۴ ماموریت، توسط اورژانس هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =