۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۴
کد خبرنگار: 2146
کد خبر: 83449033
۰ نفر

برچسب‌ها

روانسر ظرفیت خوبی برای کشت های گلخانه ای دارد

کرمانشاه- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: شهرستان روانسر استعداد و ظرفیت های فراوانی برای ایجاد گلخانه ها و توسعه کشت های گلخانه ای دارد.

به گزارش ایرنا، سید افشین صفوی روز شنبه در همایش توسعه گلخانه ها و کشت گیاهان دارویی در روانسر افزود: ۵۲ هکتار فضای گلخانه ای در استان وجود دارد که ۲۸ هکتار آن فعال است و یکی از بهترین گلخانه های استان در شهرستان روانسر قرار دارد.

وی ادامه داد: شرایط برای کشت کاهو، کلم و توت فرنگی در شهرستان روانسر بسیار مناسب است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه ادامه داد: توسعه گلخانه ها از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است و دولت هم تسهیلات ویژه ای برای متقاضیان این بخش پرداحت می کند.

فرماندار روانسر نیز گفت: این شهرستان ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی در بخش کشاورزی دارد و در سطح استان و کشور حرفهایی برای گفتن دارد.

سعدی مصطفی زاده با بیان اینکه با ایجاد انگیزه و بهاء دادن به نتایج مطلوبی می رسیم، افزود: وظیفه مسئولین این است که شرایط را برای کشاورزان تسهیل کنند تا اقتصاد پویایی داشته باشم.

وی تصریح کرد: توجه به بخش کشاورزی منجر به رونق تولید، توسعه پایدار، اشتغال پایدار و امنیت پایدار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی روانسر نیز گفت: روانسر یکی از شهرستان های پیشرو و پیشگام در بخش کشاورزی است و تلاش داریم با کمترین امکانات بیشترین بهره را بگیریم.

سیامک الیاس پور اضافه کرد: منابع انسانی کارآمدی در این شهرستان وجود دارد که می توانند در بخش کشاورزی افتخارآفرینی کنند.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

۸۰۶۶/۷۴۵۵