اعتراف سارقان به سرقت ۳۰ تلفن همراه و احشام در قم

قم- ایرنا- فرمانده انتظامی قم گفت: چهار عضو باند سارقان احشام و ۶ عضو باند سارقان تلفن همراه در این استان دستگیر و به ۳۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی در گفت و گویی، افزود: در پی وقوع سرقت پنج راس گوساله از قلعه دامداری روستایی در قم، موضوع در دستور کار تیم تجسس کلانتری ۲۷ حاجی آباد شهرستان قم قرار گرفت.

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری مالخر احشام به سرقت رفته، اضافه کرد: نامبرده در تحقیقات پلیس به دست داشتن سه تَن در این سرقت ها اذعان کرد که در ادامه این افراد نیز توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

وی با بیان این که متهمان به ۱۰ فقره سرقت احشام از دامداری ها در سطح استان اعتراف کردند، تصریح کرد: در نهایت متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

سردار آقاخانی هوشیاری در استفاده از حفاظ و پوشش مناسب برای قلعه های دامداری را ضروری دانست و به شهروندان توصیه کرد: هرگونه موارد مشکوک را بلافاصله از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

اعتراف سارقان تلفن همراه به ۲۰ فقره سرقت

فرمانده انتظامی قم در ادامه با اشاره به دستگیری ۶ عضو باند سارقان تلفن همراه در قم، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت تلفن همراه از سوی راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت در قم، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار پلیس آگاهی استان قم قرار گرفت.

وی افزود: با تشکیل تیم ویژه از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی و استفاده از شیوه های خاص پلیسی، همچنین بررسی جغرافیای جرم، سرکرده این باند شناسایی و دستگیر شد.

وی اضافه کرد: متهم طی تحقیقات پلیس اذعان کرد پس از تشکیل یک باند سرقت با استفاده از موتورسیکلت در مناطق خلوت سوژه هایی اغلب کم سن و سال را انتخاب و در فرصتی مناسب تلفن همراه افراد را سرقت می کردند.

سردار آقاخانی ارزش اموال مسروقه کشف شده را بیش از ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

دستگیری شش تن از باند سرقت

رمانده انتظامی شهرستان قم نیز از دستگیری ۶ عضو یک باند سرقت در قم خبر داد و گفت: متهمان پس از سرقت خودرو و موتورسیکلت آن ها را قطعه قطعه کرده و به فروش می رساندند.

 سرهنگ مرادحسین جعفریان در گفت و گویی افزود: با تلاش ماموران کلانتری ۱۲ شهید ایمانی فرماندهی انتظامی شهرستان قم، ۶ عضو یک باند سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: اعضای این باند که متشکل از ۴ مرد و ۲ زن هستند، وسایلی از جمله خودرو، موتورسیکلت، وسایل نجاری، باطری خودرو و پمپ کولر را سرقت می کردند.

وی بیان کرد: این متهمان به ۱۵ فقره انواع سرقت اعتراف کرده اند که ارزش اموال مسروقه کشف شده نیز بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان قم با اعلام این که افراد دستگیر شده اعتیاد شدیدی به مواد مخدر صنعتی دارند، افزود: در نهایت متهمان به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شدند.

تمدید طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی 

فرمانده انتظامی قم گفت: طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی که به مناسبت اعیاد قربان و غدیر در قم اجرا شد به مدت ۶ روز دیگر تمدید شد.

سردار آقاخانی افزود: طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی بالای یک سال که به مناسبت اعیاد قربان و غدیر و از ۲۳ مردادماه به مدت یک هفته در قم اجرا شد، با توجه به نبود فرصت کافی برای تبلیغات و اطلاع رسانی عمومی و از سویی وجود ایام تعطیلات رسمی همزمان با اجرای طرح، از دوم شهریور ماه به مدت ۶ روز دیگر تمدید شد.

وی اضافه کرد: مالکانی که وسایل نقلیه آن ها در پارکینگ های مجاز راهنمایی و رانندگی توقیف شده، به استثناء وسایل نقلیه ای که دارای منع قضایی و شاکی خصوصی است، می توانند نسبت به ترخیص آن اقدام نمایند.

وی افزود: بر این اساس مالکان وسایل نقلیه با به همراه داشتن مدارک لازم می‌توانند به ستاد ترخیص پلیس راهور استان واقع در ابتدای جاده سراجه جنب تعویض پلاک مراجعه کنند.

هشدار درخصوص سایت های جعلی کارت سوخت 

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی قم نسبت به استفاده از اپلیکیشن ها و سایت‌های جعلی کارت سوخت هشدار داد.

سرهنگ علی موالی در گفت و گویی، افزود: با توجه به اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی مبنی بر الزام استفاده از کارت سوخت برای خودروها و همچنین نزدیکی به موعد اعلام شده، فعالیت اپلیکیشن‌ها و سایت‌های جعلی فیشینگ به منظور جمع‌آوری اطلاعات مالی نظیر شماره کارت و رمز دوم اینترنتی‌ با عناوین مختلف مانند دریافت آنی و سریع تر از موعد کارت سوخت و سایر تبلیغات کاذب، افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: مجرمان سایبری با توجه به نزدیکی موعد استفاده از کارت سوخت و از سوی دیگر نداشتن کارت سوخت برای برخی از ماشین‌ها، فرصت را غنیمت شمرده و با راه اندازی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های جعلی اقدام به سرقت اطلاعات می کنند که در نهایت منجر به برداشت غیرمجاز از حساب اشخاص می شود.

وی تاکید کرد: شهروندان تنها به سامانه‌های اعلام شده از سوی وزارت نفت مراجعه و از اعتماد به سایر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بی نام و نشان خودداری کنند؛ همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir  گزارش کنند.

/۲۰۸۵/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =