برگزیده‌های جشنواره عروسکی و رضوی به تئاترشهر آمدند

تهران- ایرنا- در دور جدید اجراهای مجموعه تئاترشهر، «تصعید» به کارگردانی محمد صاحبی و «اسکرین شات» اثر ندا قربانیان به ترتیب در کارگاه نمایش و تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفتند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، تصعید که به دلیل فضاسازی تاثیرگذار و رویکرد خلاقانه اش به تکنیک های اجرای تئاتر عروسکی در هفدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی تهران نظرات بسیاری را به خود جلب کرده بود به کارگردانی محمد صاحبی و اسکرین شات به نویسندگی و کارگردانی ندا قربانیان که در چهاردهمین جشنواره تئاتر رضوی جایزه رتبه اول شامل لوح تقدیر و تندیس را به دست آورده است از روزهای پایانی هفته گذشته اجرای خود را به ترتیب در کارگاه نمایش و تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر آغاز کردند.

در تصعید که با تکنیک تاپ تیبل اجرا و توسط ناهید وثیقی و مصطفی اوصانلو نوشته شده است، کاراکتر اصلی به دنبال یافتن چیزی درون بدن انسان است. در این روند، مواجهه او با فضای پیرامونی و تغییراتی که به واسطه اعمالش شکل می گیرد نوعی تجربه هیپنوتیزم و خلسه را برای مخاطب ایجاد می کند.

این اثر نمایشی هر روز ساعت ۱۸ به مدت زمان ۴۵ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان و بازی دهندگی آوا عقدایی، مهگل صابری، مهنوش نراقی در کارگاه نمایش میزبان علاقه مندان تئاتر است.

سید سینا موسوی موسیقی و طراحی صدا، سیاوش آزادی مشاور کارگردان، ملیکا میرعزیزی، آفرین بهشتی دستیاران کارگردان، مهنوش نراقی، محمد صاحبی طراحی و ساخت عروسک، حامد سرگلی طراحی و ساخت برد الکتریکی نور دیگر عوامل اجرایی نمایش تصعید را تشکیل می دهند.

اسکرین شات به نویسندگی و کارگردانی ندا قربانیان که هر روز ساعت ۲۰ به مدت ۷۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان به صحنه می رود روایتگر ۲ شریک است که برای ساخت هتل به مشهد سفر می کنند و در این سفر دچار مشکلاتی می شوند. در این اجرا حمیدرضا معدن کن، محمود حقیری، ندا قربانیان، سحرناز عباس زاده، سید فراز تجلی، مسعود بیگلری، ریحانه یزدان یار، مرتضی مرادی به عنوان بازیگر حضور دارند.

همچنین حسن رئیسی تهیه کننده، مسعود بیگلری دستیار کارگردان، مجتبی میرزایی مدیر صحنه، نیوشا ناصر منشی صحنه، امیررضا ملکی آهنگساز،  محسن محمدی، احسان خرات، مهدی عباسیان، هادی فیروزیان  دستیاران صحنه، سیدعلیرضا تقدیری روابط عمومی، طراح پوستر و بروشور، مبینا اسماعیل زاده، امیرحسین فتح الهی، بیتاکاویانی، مروارید ابراهیم عکاسان سایر عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha