۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 898
کد خبر: 83448940
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگیری اعضای باند کلاهبرداری به روش اسکیمر در البرز

کرج - ایرنا - اعضای باند کلاهبرداری که به روش اسکیمری از حساب افراد وجه برداشت می کردند در این استان دستگیر شدند.

سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا استان البرز روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در پی مراجعه خانمی به پلیس فتا استان و اعلام شکایت مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ سه میلیون و ۵۰۰  هزارتومان  از حسابش پیگیری موضوع در دستور کار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.
طبق  بررسی پرینت حساب شاکی محرز شد که مبلغ مذکور از طریق دستگاه پوز یک طلا فروشی در کرج برداشت شده و در  استعلام صورت گرفته مشخص شد که برداشت وجه از طریق طلافروشی در یکی از مناطق جنوبی کرج رخ داده است که بلافاصله مالک طلافروشی به پلیس فتا دعوت و در بیان جزئیات ماجرا اعلام کرد که فرد خریدار، یک خانم بود که چهره خود را کاملا با روسری پوشانده و قابل شناسایی نبود و به دلیل اینکه مبلغ خرید وی اندک بود، از وی کارت شناسایی درخواست نکرده است.
پرونده در حال بررسی بود که فرد دیگری با در دست داشتن شکایت نامه  از دادسرا به این پلیس مراجعه و بیان داشت که مبلغ ۳۵ میلیون تومان  به صورت غیر مجاز، از حساب وی و از دستگاه پوز یک طلا فروشی در شهر ری برداشت شده است.
وی افزود : در بررسی های اولیه مشخص شد که از طریق کپی کارت بانکی به روش اسکیمر برداشت غیر مجاز از این حساب انجام شده است و طبق گفته مالک طلافروشی خرید توسط ۲ خانم که چهره خود را با عینک و روسری کاملا پوشانده به نحوی که قابل شناسایی نبودند انجام شده و این بار نیز مانند مورد قبلی مالک طلا فروشی از خریداران کارت شناسایی درخواست نکرده است.
تحقیقات تکمیلی در خصوص شناسایی متهمان آغاز شد و با انجام اقدامات گسترده پلیسی در نهایت افرادی که به طلافروش ها مراجعه کرده بودند شناسایی و طی چندین عملیات غافلگیرانه هر ۲ خانم دستگیر و  در بازرسی از منزل متهمان ۴ عدد گوشی تلفن همراه، ۱۵ عدد کارت بانکی خام، یک دستگاه اسکیمر، لپ تاپ و یک دستگاه پوز کشف شد.
 متهمان در بازجویی های ماموران ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر برداشت ۵۰ میلیون تومان  وجه از حساب سه  نفر ازشهروندان اقرار کردند که کارت های عابر بانک توسط یکی از اعضای باند کپی شده و توسط آن ۲ خانم و در قالب خرید طلا از طلافروشی های تهران و کرج اقدام به تخلیه موجودی حساب ها شده است.
متهمان در اعترافات خود اذعان کردند که  در قالب فروشنده سیار و دوره گرد اقدام به فروش میوه های نوبرانه در سطح شهر کرده و با جانمایی دستگاه اسکیمر در دستگاه کارت خوان اقدام به کپی تصاویر کارت و برداشت وجه در قالب خرید طلا توسط سایر اعضای باند می کردند.
رئیس پلیس فتا استان با بیان این که تحقیقات در خصوص سایر جرایم اعضای این باند ادامه دارد از شهروندان خواست : چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای پیگیری شکایت خود به پلیس فتا استان به آدرس میدان طالقانی –جنب ساختمان پزشکی استان البرز مراجعه کنند.

۲۰۹۸/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =