چشم انتظاری ۲۰درصد دانش آموزان مازندران برای ثبت نام در سناد

ساری - ایرنا - با توجه به اینکه کمتر از ۱۵ روز به زمان قانونی ثبت‌نام و آغاز سال تحصیلی باقی مانده، گزارش‌ها حاکی از آن است که هنوز ۲۰ درصداز دانش آموزان مازندران موفق به ثبت نام پایه بالاتر در سامانه سناد نشدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، چندی پیش معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که چهارشنبه ۱۳ شهریور روز آغاز سال تحصیلی جدید برای دانش آموزان با هدف سنجش میزان آمادگی آنها برای شروع سال تحصیلی است.

این درحالی است که گزارش ها از ستاد ثبت نام آموزش و پرورش مازندران حاکی از آن است که حدود ۲۰ درصد از دانش آموزان استان در سامانه سناد ( سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) ثبت نام نشده‌اند. 

این سامانه که به اختصار به نام سناد شناخته شده است در آدرس http://www.snd.medu.ir از تابستان سال ۱۳۹۰ راه اندازی شده و وظیفه جمع آوری اطلاعات دانش آموزان وزارت آموزش و پرورش و ثبت نام آنها در مدارس کل کشور را به عهده دارد.

به گفته مسئولان ثبت نام آموزش و پرورش استان مازندران مشکلات فنی، نرم افزاری و قطعی های پی در پی سامانه سناد اصلی ترین مسئله در تاخیر ثبت نام های استان مازندران و دیگر استانها است. 

رئیس ستاد ثبت‎‌نام آموزش و پرورش مازندران روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه سناد، ۴۳۱ هزار و ۴۰۹ دانش آموز استان در این سامانه ثبت نام شدند که شامل ۸۰ درصد از دانش اموزان استان است. 

سید حسین نصیری با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۹۸ هزار دانش اموز در مقطع ابتدایی، متوسطه اول ، متوسطه دوم و فنی و حرفه ای کار و دانش در مازندران داشتیم، افزود: امسال پیش بینی می شود ۵۰۶ هزار دانش اموزان در مازندران ثبت نام شوند. 

وی با بیان اینکه تاکنون اغلب دانش آموزان مدارک ثبت‌نامی و تحصیلی خود را به مدیران مدارس تحویل داده اند،افزود: اما متاسفانه به دلیل اشکالات سیستمی هنوز در سامانه سناد ثبت نام نشدند. 

رئیس ستاد ثبت‎‌نام آموزش و پرورش مازندران گفت: متاسفانه برخی اشکالات سیستمی و بروزرسانی ها و همچنین تغییرات دائمی، در روند ثبت نام توسط مدیران مدارس اشکال ایجاد می کند. 

نصیری ثبت نام الکترونیک دانش آموزان را یکی از اصلی ترین شرایط برای قبول دانش آموزان در مدارس عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه فرصت قانونی ثبت نام تا ۱۵ شهریور است ، اما عملا تا ابتدای مهر فرصت برای ثبت مشخصات دانش اموزان در سناد داریم.

دانش آموزان برای اول مهر نگران نباشند

رئیس طرح و برنامه آموزش و پرورش مازندران که مسئول سامانه سناد در استان است به خبرنگار ایرنا گفت: دانش آموزان برای ثبت نام نگران سامانه سناد نباشند. 

رضا درخور با بیان اینکه تحویل مدارک ثبت نامی به مدیران به نوعی ثبت نام محسوب می شود، افزود: در کنارمشکلات فنی، برنامه های وزارت آموزش و پرورش برای یکپارچه سازی این سامانه از جمله در حوزه ثبت نام و ابلاغ نیروی انسانی مدارس مشکل اصلی سناد است. 

وی همچنین استقرار نظام آموزشی جدید و ایجاد یکسری تغییرات اجباری در سامانه سناد را از دیگر مشکلات این بخش عنوان کرد و گفت: سعی خواهیم کرد تا قبل از نیمه شهریور حداکثر دانش آموزان را ثبت نام کنیم. 

رئیس طرح و برنامه آموزش و پرورش مازندران در پاسخ به این سوال که در صورت آغاز سال تحصیلی و اعلام سامانه سناد برای عدم پذیرش دانش آموز، تکلیف چیست ؟ گفت: از این بابت نگرانی وجود ندارد و احتمالا تا ابتدای مهر همه دانش آموزان ثبت نام خواهند شد و اگر هم مشکلی باشد حتی بعد از مهر نیز سامانه برای موارد خاص باز است. 

درخور تاکید کرد: ملاک اصلی برای ثبت نام نمرات و بررسی های مدیر و کارشناسان مدرسه است و سامانه سناد حکم ثبت اطلاعات برای آنلاین بودن آن را دارد که البته در جای خود بسیار با اهمیت است.

۷۳۳۵/۱۸۹۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =