همایش ۴۰ شب ۴۰ شاعر در سیستان و بلوچستان آغاز شد

زاهدان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: همایش ۴۰ شب ۴۰ شاعر به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در آغازین روز هفته دولت از امروز (شنبه) به مدت ۲ روز در استان آغاز شد.

حسین مسگرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اقدام به برگزاری این همایش با حضور ۴۰ شاعر با مرکزیت چهار شهرستان سراوان، زابل، چابهار و زاهدان کرد.

وی گفت: هدف اصلی این جشنواره معرفی، نقد و بررسی آثار شاعران منتخب سیستان و بلوچستان است که پس از رای‌گیری و تایید شورای سیاستگذاری شعر و ادب استان شاعران منتخب مشخص و به همایش راه یافتند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: پس از شعرخوانی شاعران، نقاط قوت، ضعف و پیشرفت اشعار مورد واکاوی قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: این همایش از امروز همزمان با هفته دولت در شهرستان خاش به مدت ۲ روز آغاز و در ادامه در شهرستان‌های سراوان، سیب سوران، بم‌پشت و جالق با مرکزیت سراوان برگزار می‌شود.

مسگرانی بیان کرد: آیین پایانی این همایش ٢٧ شهریورماه جاری همزمان با روز بزرگداشت زبان و ادبیات فارسی با رویکرد شعرخوانی شاعران آئینی استان و با موضوعات عاشورایی و معرفی و تقدیر از چهره‌های موثر در حوزه شعر سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار می‌شود.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =