۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83448908
۰ نفر

برچسب‌ها

مخالفان شرکت در انتخابات زودهنگام ونزوئلا را رد کردند

تهران - ایرنا - رهبر مخالفان دولت ونزوئلا اعلام کرد که مخالفان در هیچ انتخابات قانونگذاری زودهنگام در این کشور شرکت نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خوان گوایدو روز گذشته(جمعه)در مصاحبه با این خبرگزاری گفت: با توجه به اینکه نیکولاس مادورو همچنان در ونزوئلا در قدرت به سر می برد، شرکت در هرگونه انتخابات مسخره است.

گوایدو افزود: بسیار آشکارا اعلام کرده ایم تا جایی پیش می رویم که انتخابات در ونزوئلا به طور  کاملا آزادانه برگزار شود.

این اظهارات رهبر مخالفان دولت ونزوئلا در حالی  منتشر شده است که دیاسدادو کابیو رهبر حزب حاکم ونزوئلا  اعلام کرده است که انتخابات مجمع ملی ممکن است در ژانویه 2020(بهمن98) یا زودتر برگزار شود.

دوره پنج ساله مجمع قانونگذاری ونزوئلا قرار بود در دسامبر 2020(آذر-دی98) به پایان برسد و به طور سنتی در پایان همان ماه باید انتخابات مجمع بعدی برگزار شود.

اما دولت کاراکاس اعلام کرده با توجه به کارشکنی های قانونگذاران مخالف مجمع ملی در شرایط کلی ونزوئلا، تصمیم دولت برگزاری زودتر انتخابات مجمع قاونگذاری است.

رهبر مخالفان دولت کاراکاس در ادامه این مصاحبه افزود: این انتخابات نخواهد بود و نمایشی جدید از سوی دولتی ها برای توجیه کردن اقدامات بد سیاسی شان طی گذشته است.

گوایدو همچنین گفت که مخالفان به طور کامل در جریان تماس  های اخیر میان آمریکا و دولت مادورو قرار داشته اند.

مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های آمریکا برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دست کم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =