۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۵
کد خبرنگار: 2391
کد خبر: 83448878
۰ نفر

برچسب‌ها

کردها سنگرهای خود را در شمال سوریه تخریب می کنند

آنکارا- ایرنا- بنا به اعلام ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، گروه ی.پ.گ (یگان های مدافع خلق سوریه) پس از گفت وگوی تلفنی وزرای دفاع ترکیه و آمریکا اقدام به تخریب برخی سنگرهای خود کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری حابرلر ترکیه در روز شنبه، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) طی بیانیه ای در توئیتر خود اعلام کرد: اعضای ی.پ.گ پس از گفت وگوی دیروز خلوصی آکار و مارک اسپر وزرای دفاع ترکیه و آمریکا، برخی سنگرهای خود در شمال شرقی سوریه را تخریب کرده اند.

در این بیانیه در مورد تعداد و موقعیت سنگرهای مذکور اطلاعات بیشتری ارائه نشده است.

یگان های مدافع خلق سوریه، شمار زیادی مخفیگاه و تونل در مرز ترکیه ساخته است.

گفتنی است خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه و آمریکا روز گذشته تلفنی گفت‌وگو و درباره آغاز اجرای نخستین مرحله ایجاد منطقه امن در شمال سوریه از امروز، توافق کردند.

با این وجود به باور برخی از کارشناسان منطقه، این اقدام یگان های مدافع خلق بیشتر از نگرانی آمریکا مبنی بر احتمال دستیابی ارتش سوریه به اطلاعات نظامی حساس آمریکایی ها در شمال شرق سوریه نشأت می گیرد.

ارتش سوریه پس از آزادسازی شمال غرب سوریه و ادلب، آزاد سازی مناطق تحت کنترل ی.پ.گ را نیز در دستورکار خود قرار خواهد داد و با آزادسازی این مناطق، کل قلمرو سوریه پس از یک دهه در کنترل دولت مرکزی این کشور قرار خواهد گرفت.

آمریکا با پیش بینی وقوع این رویداد از هم اکنون از یگان های مدافع خلق خواسته به تخریب سنگرهای خود بپردازد تا مراکز نظامی و اطلاعات آمریکا به دست ارتش سوریه نیفتد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =