۱۵۰ طرح در کاشان به بهره‌برداری می‌رسد

کاشان- ایرنا- ۱۵۰ طرح در زمینه‌های عمرانی، زیربنایی، تولیدی و خدماتی همزمان با گرامی‌داشت هفته دولت در شهرستان کاشان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

فرماندار ویژه کاشان روز شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت از آغاز عملیات اجرایی ۱۰ طرح جدید نیز خبر داد و تشریح کرد: ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌ها اختصاص یافته که ۱۴۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به طرح‌های تکمیل شده است.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی با اشاره به تامین ۹۵ درصد اعتبارها از محل بودجه‌های ملی و استانی و مشارکت پنج درصدی بخش خصوصی افزود: ۳۴۵ فرصت شغلی با اجرای این طرح‌ها در زمینه‌های عمران و بهسازی شهری و روستایی، آموزشی و ورزشی، صنعتی، تاسیسات زیربنایی، حوزه گردشگری، آب و فاضلاب شهری و روستایی، مخابرات و راهداری ایجاد خواهد شد.

وی در ادامه بدون اشاره به تعداد طرح‌های نیمه‌تمام موجود بیان کرد: تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها، توجه ویژه به خانواده‌های شهیدان و جانبازان، افزایش ملاقات‌های مردمی، حضور در مسجدهای شهری و روستایی، ایجاد اتاق فکری با مشارکت نخبگان دانشگاهی، بازنشستگان و بخش خصوصی را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار ۶ ماهه دوم سال است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری کاشان نیز در این نشست اظهار داشت: طرح‌های هفته دولت امسال به نسبت سال گذشته از نظر تعداد ۵۰ درصد کاهش یافته اما ۲۸ درصد رشد اعتباری داشته است.

علیرضا چله‌دوان گفت: ۱۰ طرح قابل بهره‌برداری هفته دولت در حوزه گردشگری است که ۳۰۰ تخت به ظرفیت اسکان موجود شهرستان می‌افزاید.

وی با اشاره به ۱۳ طرح آموزشی و ورزشی تاکید کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۶۰ کلاس درس به ظرفیت فضاهای آموزشی شهرستان کاشان اضافه می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری بهره‌برداری ۱۴ کیلومتر از محور پر حادثه کاشان به اردستان را از دیگر طرح‌ها برشمرد و افزود: صنایع بزرگ از جمله سایپا، هامون نایزه، فولاد و شهرک صنعتی جعفرآباد در این جاده قرار دارند و آمار تلفات جاده‌ای شهرستان با این طرح پنج درصد کاهش خواهد یافت.

وی همچنین بهره‌برداری از هشت طرح گلخانه‌ای، چهار جایگاه سوخت در جاده‌های نوش‌آباد، حسن‌آباد، راوند و آزادراه کاشان- قم و پل راه‌آهن آب‌شیرین را از دیگر طرح‌های هفته دولت ۹۸ برشمرد.

چله‌دوان دریافت مجوز ساخت و تامین اعتبار طرح دومین سالن استاندارد و بین‌المللی اسکواش کشور در کاشان را مورد اشاره قرار داد و گفت: بهره‌برداری از بوستان کودک، بهسازی معابر، طرح‌های هادی و اصلاح بلوار و ورودی روستاها از دیگر برنامه‌های هفته دولت است.

دوم تا هشتم شهریورماه به مناسبت گرامی‌داشت یاد شهدای حادثه تروریستی سال ۶۰ به ویژه محمدعلی رجایی، رییس جمهوری و محمدجواد باهنر، نخست وزیر وقت هفته دولت نام‌گذاری شده است.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =