۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۷
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 83448834
۰ نفر

برچسب‌ها

افتتاح ۳۷ پروژه گردشگری در گیلان 

رشت - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان عنوان کرد: ۳۷ پروژه  گردشگری، صنایع دستی و گردشگری بمناسبت هفته دولت در استان افتتاح می شود.

شهرود امیرانتخابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رویکرد دولت یازدهم و دوازدهم تقویت روحیه نشاط و امید در جامعه بوده و زمینه تحقق این امر و افزایش اعتماد عمومی مردم نسبت به دولت، بیان اقدامات و عملکرد دولت به شهروندان است.
وی اظهار داشت : پروژه های گردشگری در هفته دولت با حجم سرمایه گذاری و اعتباری بالغ بر ۵۴۰ میلیارد ریال افتتاح و امکان اشتغال تقریبی ۲۰۰ نفر ایجاد می شود.
امیرانتخابی  ۱۲۰ میلیارد ریال از مجموع سرمایه گذاری برای طرح های مذکور را تامین شده از سوی بانکها دانست و یادآور شد: مبلغ ۱۸ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات ملی تامین شده که اتمام طرح سالمسازی ساحل چمخاله و پنج پروژه حوزه میراث فرهنگی با محوریت بازگشایی بخش شرقی قلعه رودخان، ساماندهی مناره صومعه سرا، افتتاح فاز اول سایت موزه اسب ریسه و محوطه سازی حمام مریان را با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در بر داشته است. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان تعدد دفاتر خدمات مسافرتی معتبر با خدماتی منحصر بفرد را عنصری قابل اتکاء در امر توسعه گردشگری استان خواند و از افتتاح دو دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در رشت با میزان سرمایه گذاری دو میلیارد ریال و اشتغالزایی مستقیم برای شش نفر خبر داد. 
امیرانتخابی همچنین به افتتاح ۲۲ واحد هتل و بوم گردی در شهرستان های آستانه اشرفیه ،انزلی، رودسر، شفت، صومعه سرا، فومن،ماسال، رودبار، تالش، رضوانشهر، آستارا و لاهیجان اشاره کرد و افزود: افتتاح سه کارگاه صنایع دستی نیز از پروژه های افتتاحی در هفته دولت است.
امیرانتخابی از هفته دولت به عنوان گفتمان وحدت‌ بخش و آینده‌محور یاد کرد که تبیین موضوعات مختلف را به دنبال داشته است. 
گیلان دارای دو هزار و ۳۱۹ تأسیسات گردشگری شامل ۱۰۲ هتل، ۳۳ هتل آپارتمان، ۸۰ مجتمع گردشگری، ۴۹ مهمانپذیر، یک هزار و ۶۲۵ خانه مسافر، ۳۰ مجتمع سرگرمی تفریحی، ۲۱ اقامتگاه بومگردی، ۳۶۰ بین راهی، یک اسکله مسافربری دریایی و ۲۸ اسکله گردشگری دریایی است.
۱۸۸۱/۲۰۰۷/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =