ساخت مسکن در روستاهای محروم الگوی کار مشارکتی است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: ساخت ۶۴ واحد مسکونی در سه روستای ذکری، جلاران و گل‌نی یک کار جهادی و الگوی کار مشارکتی است.

محمدصادق معتمدیان روز شنبه در جمع مردم روستای ذکری شهرستان درمیان با بیان اینکه دامداری از پتانسیل‌ها و اولویت‌های این شهرستان است اظهار داشت:  آمادگی داریم با همکاری معاونت عمرانی در زمینه تامین دام ارزان قیمت، تسهیلات با شرایط مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: این طرح در استان با عنوان واردات دام دنبال می‌شود که می‌توان کمک کرد مردم مشکل معیشتی نداشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: این کار موجب می‌شود به نقطه‌ای برسیم که مردم متکی به خود بوده و وابستگی مالی به نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی از بین برود.

وی با تاکید بر موضوع اشتغال در روستاها و مناطق محروم گفت: اگر بناست وضعیت مردم در روستاها تغییر پیدا کند نیازمند ایجاد شغل برای مردم هستیم. 

معتمدیان افزود: علیرغم محدودیت‌ها، ضوابط و مقررات اما با مشارکت و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی مختلف از جمله کمیته امداد، بنیاد مسکن، دفتر امور روستایی استانداری و سایر بخش‌ها  شاهد تحول در این مناطق محروم هستیم.  

وی با ابراز امیدواری از اینکه سایر زیرساخت‌ها از جمله اصلاح جاده، تامین آب و غیره نیز به سرعت انجام شود گفت: در حوزه تجهیز واحدها نیز کمیته امداد کمک کرده تا در حد مقدورات به مردم کمک شود.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: امیدواریم اقدامات در دست اجرا به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک کند و از تمام کسانی که با حرکت جهادی حداقل در به سرانجام رساندن این واحدهای مسکونی در روستای ذکری نقش داشتند، تقدیر می‌شود.

وی اضافه کرد: به مناسبت هفته دولت به هر خانوار روستای ذکری ۵۰۰ هزار تومان هدیه پرداخت می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی همچنین از روستای گل‌نی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند ساخت مسکن اهالی قرار گرفت.

شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

هفته دولت از دوم شهریور هر سال آغاز می‌شود و تا هشتم شهریور سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و حجت الاسلام دکتر محمدجواد باهنر نخست وزیر در سال ۱۳۶۰ ادامه دارد.

یک هزار و ۱۹ طرح عمرانی و زیربنایی در استان خراسان جنوبی با اعتبار هشت هزار و ۵۶۵ میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که از این تعداد ۹۸۰ طرح با اعتبار چهار هزار و ۹۸۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد.

همچنین عملیات اجرایی ۳۹ طرح با پیش بینی اعتبار سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال در این استان مرزی آغاز می‌شود.

۹۸۹۳ * ۶۰۵۴

اخبار مرتبط