نفرآباد و هاشم‌آباد شهرری قربانی مداخلات اقتدارگرایانه

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آماده‌سازی طرح نوسازی محلات نفرآباد و هاشم‌آباد شهرری تا پنج ماه آینده خبر داد و گفت: این دو محله قربانی مداخلات اقتدارگرایانه از بالا به پایین شدند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی‌اکبری در این‌باره افزود: تملک بخش‌هایی از این دو منطقه در سال‌های گذشته باعث ایجاد مشکلاتی در زمینه امنیت اجتماعی شده که اعتراض مردم را به دنبال داشت و طرح‌های پیشنهادی بعدی نیز به دلیل لحاظ نکردن مشارکت مردمی به نتیجه نرسید.

وی با بیان اینکه در حال حاضر، طراحی ایجاد یک محله مسکونی با مؤلفه‌های ایرانی اسلامی با تمرکز بر زمین‌های تملکی انجام شده است، اظهارداشت: تهیه طرح از حدود یک ماه پیش آغاز و قرار داد آن با مجموعه‌های وابسته به دانشگاه هنر منعقد شده که تا پنج ماه آینده به نتیجه خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: بعد از تصویب طرح در کمیسیون ماده پنج، سازمان نوسازی تعدادی پروژه پایلوت را در نفرآباد آغاز می‌کند، که برخی از آنها، پروژه‌های مسکن الگو هستند و برخی نیز در جهت بهسازی محیط عمومی و تامین خدمات پشتیبان محله مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وی خاطرنشان‌کرد: در تهیه این طرح جابجایی جمعیتی نخواهیم داشت و به شرط ادامه زندگی ساکنان فعلی، طرح به سرانجام خواهد رسید.

علی اکبری یادآور شد: طرح به صورت مشارکتی و از پایین به بالا خواهد بود و مردم محله در فرآیند برنامه‌ریزی حضور خواهند داشت.

«نفرآباد» پهنه وسیعی از یک محله قدیمی چند صد ساله شهرری از شمال به میدان شهر ری، از جنوب به بلوار سلمان فارسی، از غرب به حرم عبدالعظیم(ع) و از شرق به محله سه دختران متصل است و بومیان قدیمی این نواحی از نفرداران (شترداران) شاهان صفوی و قاجار بوده اند.

۹۳۵۳/۶۰۰۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =