۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۷
کد خبرنگار: 1118
کد خبر: 83448793
۰ نفر
نماینده مینه‌سوتا ترامپ را به تفرقه افکنی میان مذاهب متهم کرد

تهران - ایرنا - «ایلهان عمر» نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا آمریکا، با انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی خود، ضمن متهم کردن ترامپ به ایجاد نفاق و تفرقه میان مذاهب و احزاب نوشت: "اگر من مقابل یهودستیزی ایستادگی نکنم، نمی توانم مقابل اسلام هراسی نیز بایستم."

به نوشته تارنمای آمریکایی دیلی کالر، «ایلهان عمر» که یک سیاست ‌مدار سومالیایی‌ تبار زاده مینه‌ سوتا و اهل ایالات متحده آمریکا است درادامه گفت: «به منظور مقابله با شرارت و نفاق دینی، باید درک کنیم که سرنوشت همه ما به یکدیگر پیوند خورده است. اگر من در مورد خطرات افزایش یهودستیزی صحبت نکنم، نمی توانم در مورد اسلام هراسی و اسلام ستیزی نیز مطلبی بگویم.»
وی افزود: «دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، تمام زندگی خود را صرف هدف قرار دادن اقلیت های اجتماعی و ترویج نفرت از رنگین پوستان، مسلمانان، مردم لاتین تبار، زنان و یهودی های آمریکایی کرده است.»
این نماینده اهل مینه سوتا در ادامه اظهار داشت که مقایسه اشتباه میان ترامپ و دیگر افرادی که از یهودستیزی انتقاد می کنند، واقعا ناراحت کننده است.
وی گفت:«ترامپ به دنبال تضعیف پروژه دموکراسی مبتنی بر چند نژادی آمریکا و ایجاد نفاق و تفرقه میان ما است و حزب جمهوریخواه نیز اجازه این کار را به او می دهد، به همین علت تماشای مردمی که تعصب آشکار و نفرت این رئیس جمهور را با پیشرفت و ترقی اشتباه می گیرند، مشمئز کننده است.»
به گفته برخی نمایندگان، رئیس جمهوری آمریکا تلاش می کند به خاطر منافع سیاسی یهودی ستیزی را تسلیح کند و به آن جنبه سیاسی ببخشد.
در پایان بیانات خود نیز، عمر اعلام کرد که از اشتباهات خود درس می گیرد تا به فرد بهتری تبدیل شود اما همچنان می گوید که هیچ شباهتی میان ترامپ و احزاب چپ گرا وجود ندارد.
به گفته عمر، رئیس جمهوری آمریکا به ارزش های تعدد مذاهب حمله و به آن ها بی احترامی می کند.
عمر منتقد دولتمردان اسرائیلی است و با توجه دادن به "رژیم آپارتاید اسرائیل"، می گوید که اسرائیل "جهان را هیپنوتیزم کرده"تا توجه‌ها را از بمباران غیرنظامیان، که عمر آن را "عملی شیطانی" می‌خواند، منحرف کند. عمر متهم به یهودستیزی شده ‌است، اما او این اتهامات را رد کرده و معتقد است انتقادات او به برخی از اعمال دولتمردان اسرائیلی است و ربطی به نفرت از یهودیت ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =