۷۰ خبرنگار و عکاس جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را پوشش می‌دهند

سنندج - ایرنا - ۷۰ خبرنگار و عکاس داخلی و خارجی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان را پوشش می‌دهند.

مسئول کمیته اطلاع رسانی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۱۲ نفر از رسانه‌های خارجی شامل شبکه تلویزیونی رووداو، گه‌لی کوردستان، کوردسات، ان،آر،تی و سپیده این جشنواره را پوشش خبری می‌دهند.

شنو نوری با بیان اینکه اکثر رسانه‌های داخل کشور هم نمایندگانی اعم از خبرنگار و عکاس برای پوشش برنامه‌های جشنواره به مریوان اعزام شدند اضافه کرد: فعالیت اهالی رسانه در چند دوره اخیر بسیار رضایت‌بخش بوده و کار آنها موجب بهتر دیده شدن این جشنواره شده است.

۳۰۳ اثر شامل ۲۰۲ اثر از هنرمندان و گروه های نمایشی داخل کشور و ۱۰۰ اثر از هنرمندان و گروه های نمایش خارجی به دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان ارسال شد.

شهرهای تهران، رشت و مریوان به ترتیب با ۳۵، ۲۰ و ۱۳ اثر ارسالی بیشترین آثار را به این دوره از جشنواره ارسال کردند.

این دوره جشنواره در هشت بخش شامل مسابقه ایران، دیگرگونه‌های اجرایی، نمایش‌های آیینی و سنتی، مسابقه تئاتر ملل، تئاتر کودک و نوجوان، مهمان (برگزیده جشنواره‌های سراسری تئاتر خیابانی)، پژوهش و کارگاه‌های آموزشی از اول  شهریور امسال آغاز شده و تا پنجم شهریور هم به طول می‌انجامد.

هیات انتخاب این دوره از جشنواره نمایش‌های داخلی متشکل از محمودرضا رحیمی، رحمان هوشیاری، امیر راد، محمدعلی صادق‌حسنی و یاسر خاسب بودند که ۲۸ اثر را برای شرکت در مرحله نهایی جشنواره معرفی کردند.

۱۱ نمایش در بخش آزاد، پنج نمایش در بخش آیینی سنتی، سه نمایش در بخش دگرگونه اجرایی، سه نمایش در بخش بین‌الملل(نمایش‌های داخلی) و چهار نمایش در بخش کودک و نوجوان به مرحله نهایی این دوره جشنواره راه یافتند.

۱۰ نمایش خیابانی در بخش بین‌الملل هم جواز حضور در جشنواره را کسب کردند که در این دوره جشنواره، بخش بین‌الملل به صورت رقابتی و با حضور هفت گروه‌ بین‌الملل خارجی و سه گروه بین‌الملل داخلی در طول چهار روز اجرا می‌شود.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان با هدف شناسایی، تقویت و ترویج نمایش‌نامه‌های خیابانی با طرح و ایده فاخرو مورد نیاز جامعه که با ایده‌های خلاقانه و تأثیر گذار همراه باشند و نیز معرفی استعدادهای تازه در این حوزه و گسترش دیگر گونه‌های اجرایی مانند تئاتر محیطی، تئاتر شورایی، تئاتر کاربردی و هنرهای اجرایی بینرشته‌ای و … مسابقه سراسری ایده‌پردازی و نمایشنامه‌نویسی برای فضاهای بیرونی برگزار شده است.

۹۹۳۶ / ۳۰۳۴ 
 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =