درآمد اختصاصی آموزش عالی بیش از ۲ میلیارد تومان افزایش یافت

تهران- ایرنا- معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد که درآمد اختصاصی آموزش عالی در یک سال گذشته از ۲۶ میلیارد و ۶۱۹ میلیون و ۵۱۸ هزار ریال به ۲۸ میلیارد و ۱۸۱ میلیون و ۴۱۲ هزار ریال افزایش یافت.

«محمدتقی نظرپور» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا با تشریح عملکرد یک ساله این معاونت در بخش های مختلف اظهارداشت: در یک سال گذشته محاسبه قیمت تمام شده فعالیت تمام دانشگاه ها در سامانه آموزش عالی و ارائه آن به سازمان برنامه و بودجه کشور جهت درج در لایحه ۹۸ به صورت ۱۰۰ درصد انجام شد.
وی افزود: به منظور کوچک سازی و چابک سازی تفصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برنامه ریزی و تلاش در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه جامع اصلاح نظام اداری از ۸۸۰ پست سازمانی به ۷۰۰ پست سازمانی به صورت ۱۰۰ درصد تحقق یافت.

معاون اداری، مالی وزارت علوم درمورد پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان این وزارتخانه نیز گفت: در حوزه پاداش پایان خدمت بازنشستگان، تسویه کامل مطالبات ردیف پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ و همچنین پرداخت قسمتی از مطالبات بازنشستگان سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ماه و پیگیری تخصیص اعتبار پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال گذشته انجام شد.
وی یادآور شد: بررسی و آسیب شناسی فرآیند فعلی پاداش پایان خدمت و ابلاغ بروکراسی جدید به دانشگاه ها، بررسی قوانین و مقررات مربوط به پاداش پایان خدمت و تکمیل و راه اندازی فاز نخست سامانه پاداش پایان خدمت به منظور افزایش کارایی ۱۰۰ درصد صورت گرفت.
معاون اداری، مالی وزارت علوم در زمینه جذب نیروی انسانی اعلام کرد که بسترسازی جذب نیروی پیمانی برای دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی در سال ۹۸ تا ۶۰ درصد صورت گرفت.
نظرپور در خصوص تخصیص اعتبارات دانشگاه ها خاطرنشان کرد: متوسط تخصیص اعتبارات هزینه ای ابلاغی در سال ۹۷ برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ۸۸ درصد بودجه بوده و مکاتبه با نهادهای تصمیم گیرنده و تعیین کننده سازمان برنامه و بودجه کشور معاون رئیس جمهوری در خصوص افزایش تخصیص وزارتخانه و ردیف های دانشگاه ها در حال انجام است.
وی درباره توزیع اعتبارات دانشگاه ها هم اظهار داشت: تشکیل و برگزاری کارگروه مدل تعیین و توزیع بودجه عملکرد محور دانشگاه ها در سال ۹۸ با حضور دبیران مناطق به منظور ارزیابی و آسیب شناسی انجام شد.
وی درمورد ارائه تسهیلات به استادان دانشگاه ها تصریح کرد: در یک سال گذشته  تسهیلات وام مسکن اعضای هیات علمی از مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به  ۲۵۰ میلیون تومان افزایش یافت و دو هزار و ۶۴۰ مورد تسهیلات وام مسکن به استادان دانشگاه ها به صورت ۱۰۰ درصد ارائه کردیم.
معاون وزیر علوم در مورد شاخص های عمرانی و هزینه ای این وزارتخانه در یک سال گذشته گفت: فضاهای آموزشی از ۶ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۹۱۴ مترمربع در سال ۹۶ به هفت میلیون و ۲۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع و فضاهای کمک آموزشی، رفاهی و خدماتی از هفت میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۴۳ مترمربع در سال ۹۶ به هشت میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۵۰ مترمربع افزایش یافته است.
نظرپور ادامه داد: جمع کل فضاهای آموزشی و کمک آموزشی از ۱۴ میلیون و ۵۲ هزار و ۲۵۷ متر مربع در سال ۹۶ به ۱۵ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۹۵۰ متر مربع افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =