۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83448673
۰ نفر

برچسب‌ها

 ۲.۳ میلیارد کیلووات برق کشور صادر شد

کرج - ایرنا - وزیر نیرو اعلام کرد که امسال با مدیریت درست مصرف برق، توانستیم ۲ میلیارد و ۳۰۰ کیلووات انرژی به کشورهای همسایه صادر کنیم.

به گزارش ایرنا ، رضا اردکانیان روز  شنبه در جمع مردم روستای سعید آباد شهرستان ساوجبلاغ استان البرز اظهار داشت: امسال رکورد مدیریت مصرف برق در کشور بالا بوده و برای اولین بار با اجرای ۱۱ برنامه موفق شدیم  حدود سه هزار و ۷۰۰ مگاوات اوج بار را مدیریت کرده و از ابتدای تابستان تاکنون بدون خاموشی سپری شده است.

وی  در بخش دیگری از سخنانش گفت که اکنون واحدهای کشاورزی با وزارت نیرو در  زمینه مصرف برق در پیک مصرف تابستان  همکاری خوبی دارند که  در ۱۰ سال قبل از تابستان ۹۷ بطور متوسط بیش ازپنج درصد در هر سال افزایش اوج بار در زمینه مصرف برق داشتیم اما امسال این میزان تنها حدود یک درصد بوده است.

وزیر نیرو با تاکید بر اینکه امسال ۱۵۰ هزار مگاوات ساعت انرژی بیشتر به صنعت کشور تزریق شده است، افزود: این دستاورد با مدیریت مصرف توسط مصرف کنندگان از جمله صنایع، بخش کشاورزی و بخش خانگی حاصل شده است که موجب شده اوج بار مصرف کنترل شود.

وی گفت: حدود ۳۸۰۰ مگاوات تولید برق را در یک سال قبل افزایش داده ایم.

افتتاح ۲۲۷ پروژه وزارت نیرو در هفته دولت 

وی   گفت : همزمان با هفته دولت  با صرف ۳۳ هزار میلیارد تومان ، ۲۲۷ پروژه توسط وزارت نیرو در کشور راه ندازی می شود که بهره برداری از  ۱۰ سد بزرگ در ۹ استان ، ۲ هزار هکتار شبکه آبی زراعی در ۹ استان،  اتصال یک هزار و ۱۲۴ روستا در ۲۸ استان به شبکه آبرسانی  از جمله  این پروژه ها است .

وزیر نیرو  همچنین از افتتاح  ۳۹ تصفیه خانه فاضلاب در۱۲ استان ، ۱۲ تصفیه خانه بزرگ آب در ۹ استان و  ایجاد سه هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی  در ۱۳ استان  را از دیگر پروژه نام برد.

در کنار این پروژه ها ۲۳ پروژه بزرگ نیز با اعتبار ۴۳ هزار میلیارد تومان در هفته دولت کلنگ زنی می شود.

وزیر نیرو اظهار داشت :  از تابستان ۹۷ تاکنون  سه هزار و ۸۰۰ مگاوات واحد جدید  در کشور را وارد مدار  شده ، این درحالی است که از اول انقلاب تاکنون بطور متوسط سالانه یک هزار و ۸۰۰ مگاوات تولید برق را افزایش داده ایم .
اردکانیان  گفت :  از سال ۹۲ تا ابتدای امسال نیز هر ساله ۲ هزار و ۲۰۰ مگاوات افزایش تولید برق  در کشور داشته ایم.
عضو هیات دولت بیان داشت:  امسال در هفته دولت و در چهارم شهریورماه برای اولین بار عملکرد دستگاه های وزارتی مانند وزارت نیرو ، نفت، ارتباطات ،بهداشت و درمان و همچنین راه و شهرسازی در ۶ سال گذشته نمایش داده می شود.

وزیر نیرو  عنوان که  در ۶ سال گذشته خدمات ارزشمندی در زمینه تامین آب مناطق روستایی کشور انجام گرفته به طوریکه  نزدیک به ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستا به شبکه آبرسانی سالم و پایدار پیوستند و در کل ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار روستایی از نعمت آب سالم و بهداشتی  برخوردار شدند .

این مسئول به ظرفیت های استان البرز در زمینه پروژه های آب و برق   اشاره داشت و افزود: بیش از  ۶۵۲ پروژه فعال در حوزه های آب ، برق و فاضلاب شهری این استان البرز وجود وارد.

در این استان وزارت نیرو حدود ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه  در دست  اجرا دارد که به طور متوسط ۳۴ درصد پیشرفت کار دارند که انتظار می رود  تا پایان دولت دوازدهم  تعدادی از آنها

 بهره برداری  شود.

وزیر نیرو   همچنین گفت :  در استان البرز ۲۳ پروژه در بخش های مختلف  آب و برق  با اعتبار ۲۷۷ میلیارد تومانی و سه پروژه دیگر با حدود ۳۵۰ میلیارد تومان وارد عملیات کار اجرایی خواهد شد و در کل ۶۲۰ میلیارد تومان اعتبار در  زمینه پروژه های در دست اجرا یا در حال انجام استان  هزینه خواهد شد.

همچنین آبرسانی به ۲۳ روستا با ۲۴ هزار نفر جمعیت  در البرز دنبال شده و پروژه تصفیه خانه فاضلاب  استان نیز در دست اقدام است . 

وزیر نیرو با اشاره به عملیات خط انتقال از تصفیه خانه شماره ۲ کرج افزود: پروژه تامین آب محمدشهر ،ساوجبلاغ، کمالشهر و بخشهایی از کرج را دنبال کردیم و فاز هفتم آبرسانی به هشتگرد را

نیز بهره برداری می شود.

اردکانیان گفت :  ۱۴ پروژه برق البرز در سطح کلان و در زمینه پست و انتقال   در دست اقدام قرار دارد  ضمن آنکه  فعالیت بخش خصوصی البرز رشد چشمگیری دارد .

وی ادامه داد : یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان طرح آب و برق  توسط بخش خصوصی در استان البرز در دست اقدام است که راه اندازی می شوند.

به گفته وزیر نیرو ، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان  طرح صنعت برق دولتی  تا پایان هفته دولت  در البرز بهره برداری  می شود.

امروز همزمان با سفر وزیر نیرو به البرز ۲۷ پروژه در بخش آب شهری و روستایی استان بهره برداری شد.

۷۴۱۰/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =