۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1015
کد خبر: 83448670
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۲۳ تن کالا  از گمرک گناوه صادر شد

گناوه - ایرنا - گمرک بندر گناوه در چهار ماه نخست امسال ۸۲۳ تن کالا که عمده آن محصولات کشاورزی است به ارزش ۹۳۱ هزار و ۳۹۸ دلار صادر کرد.

مدیرکل گمرک بندرگناوه روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت:  صادرات کالا از گمرک این بندر در چهار ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۲۴ درصد افزایش و از لحاظ وزن ۴۱ درصد کاهش یافت.

محسن خرم رخ افزود:  کاهو، خربزه، پیاز و خرچنگ و کود حیوانی از  عمده کالاهای صادراتی از بندر گناوه است.

وی ارزش ریالی این محصولات را  ۳۹ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال عنوان کرد.

خرم رخ  یادآور شد: گمرک این شهرستان همه توان و تلاش خود را برای تحقق شعار سال بکار بسته و هیچ‌گونه محدودیت زمانی در امر صادرات ندارد.

مدیرکل گمرک گناوه ادامه داد: میزان درآمد چهار ماه نخست امسال گمرک‌های گناوه و بندر ریگ ۲۵۱ میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: در این مدت ۳ هزار و ۹۱۱ تن کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مشابه سال قبل از نظر وزن ۱۶ و ارزش ۲۰ درصد کاهش یافته است.

خرم رخ گفت: میزان کالای ملوانی وارده شامل چای در چهار ماه اول امسال از طریق گمرک این بندر یکهزار و ۱۳۶ تن  بود که  نسبت مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۸۷ درصد افزایش و ارزش ۹۳ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل گمرک بندر گناوه اضافه کرد: ورود موتورلنج های باری به این بندر ۲۰ درصد و خروجی ۳۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

گمرک گناوه از بنادر فعال تجاری استان بوشهر است.

۶۱۶۴/۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =