۹۷۰ هیات مذهبی آماده برگزاری مراسم محرم امسال در ایلام است

ایلام - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی ایلام از آمادگی ۹۷۰ هیات مذهبی در این استان برای اجرای برنامه های مختلف در ماه محرم امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد فتاحی روز یکشنبه در نشست با هیات های مذهبی شهرستان دهلران اظهار داشت: این هیات ها در تمام برنامه‌های ملی و مذهبی در طول سال فعالیت دارند و آماده حضور در تمام برنامه‌های ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورا هستند.

وی افزود: در ایام محرم امسال ۳۵۰ مبلغ بومی و غیر بومی به هیات های مذهبی استان جهت سخنرانی در مجالس عزاداری اعزام می شوند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی ایلام یادآور شد: آموزش قبل از ورود به ماه محرم برای این تعداد از گروه های خاص شامل مداحان، مسئولان هیات ها و مبلغین نیز در دستور کار است.

فتاحی یادآور با بیان اینکه دشمنان درصدد ایجاد چالش و وارد کردن آسیب های جدی در زمینه فرهنگ عاشورایی هستند، یادآور شد: هیات های مذهبی و مراسم های ایام محرم بهترین فرصت برای پاسخگویی به شبهات و رفع ابهامات در زمینه دینی و مذهبی است.

وی گفت: جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگری به عبرت ها،درس ها و پیام های عاشورا نیاز دارد و یکی از راه های مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان غنی کردن این مراسمات و بهره گیری از ظرفیت محرم است.

امام جمعه دهلران نیز در این نشست گفت: محرم ماه معنویت و بهره گیری از فلسفه قیام امام حسین(ع) برای همه اقشار جامعه است.

حجت الاسلام سید محسن موسوی تاکید کرد: هیات های مذهبی رعایت شئونات اسلامی و دینی در مراسمات مد نظر و مراسمات محرم را با شکوه برگزار کنند.

فرماندار دهلران نیز با اشاره به پیام عاشورا برای همه قرن ها و انسان ها گفت: فلسفه قیام حسین بن علی(ع) امر به معروف و نهی از منکر بود.

مجید عسگری بر ضرورت  انتقال اسلام ناب به مخاطبان تاکید کرد و افزود: امروز بالاترین معروف تضعیف دشمن در سایه اتحاد و انسجام و پشت سر رهبری است و تفرقه بین ملت منکر است و باید مصدایق منکر را بشناسیم.

وی به حربه دشمنان برای انحراف در مراسمات مذهبی اشاره کرد و افزود: مدحان و وعاظ در زمینه خنثی سازی این توطئه ها رسالت سنگینی بر دوش دارند.


در این نشست از زحمات هشت ساله هادی حسینی رئیس سابق سازمان تبلغیات اسلامی دهلران تقدیر و عبدالعلی چراغ چی به عنوان رئیس جدید سازمان تبلیغات اسلامی این شهرستان معرفی شد.

شهرستان دهلران در ۲۲۰ کیلومتری ایلام واقع است.


۷۱۷۵/۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =