بهره‌بردای از ۱۲۹ طرح برق‌رسانی همزمان با هفته دولت در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: به مناسبت هفته دولت ۱۲۹ طرح برق‌رسانی در این استان با ۲۹۰ میلیارد ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.

اکبر حسن‌بگلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها در شهرهای ارومیه، اشنویه، پلدشت، شاهین‌دژ، مهاباد، میاندوآب، نقده، خوی، چایپاره، سردشت، پیرانشهر، سلماس و تکاب به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: برای اجرای این طرح‌ها ۹۱ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت هوایی و زمینی، ۱۱۴ دستگاه پست هوایی و ۷۲ کیلومتر شبکه فشارضعیف هوایی و زمینی احداث شده است.
وی در خصوص تامین روشنایی معابر جاده شهید کلانتری نیز اظهار داشت: در فاز نخست هشت کیلومتر شبکه روشنایی معابر جاده شهید کلانتری با ۱۳ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال هزینه احداث شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی همچنین از افتتاح ۹ طرح برق روستایی همزمان با هفته دولت در استان خبر داد و بیان کرد: این طرح‌ها در شهرستان‌های چالدران، خوی، بوکان و تکاب به بهره‌برداری می‌رسد.

حسن‌بگلو ادامه داد: برای برق‌رسانی به روستاهای نفتو، زنکره، داشلی بولاغ، عربین کندی، مسجدلو و مجنون به به جیک شهرستان چالدران ۲۲ میلیارد و ۹۵۱ میلیون ریال هزینه صرف شد.

وی افزود: همچنین طرح‌های روستای جعفرآباد خوی با چهار میلیارد و ۱۸۱ میلیون ریال هزینه، روستای کانی محمدعلی بوکان با سه میلیارد و ۲۲۲ میلیون ریال هزینه و روستای چیچکلو تکاب با هشت میلیارد و ۷۱۷ میلیون ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی از بهره‌برداری ۳۴ طرح برق‌رسانی در ارومیه نیز خبر داد و گفت: طرح‌های برق‌رسانی ارومیه شامل تامین برق متقاضیان شهری و روستایی، احداث شبکه روشنایی معابر، رفع ضعف ولتاژ، احداث شبکه فشار ضعیف با استفاده از کابل خودنگهدار، رینک پست زمینی، جابجایی پست زمینی، توسعه فیدر، نصب پست هوایی، تبدیل شبکه سیمی به خودنگهدار، افزایش قدرت پست هوایی و احداث خط فشار متوسط است.

حسن بگلو ادامه داد: این طرح‌ها با ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی با ۲۷ هزارو ۴۰۳ کیلومتر شبکه توزیع و ۲ هزار و ۸۱۲ روستای برق‌دار وظیفه خدمات‌رسانی به یک میلیون و ۲۵۷ هزار و ۵۰۹ مشترک را در ۲۱ مدیریت بر عهده دارد و هشتمین شرکت توزیع بزرگ کشور است.

وی افزود: ۹۳۳ هزار و ۵۶۵ مشترک این استان شهری و ۳۲۳ هزار و ۹۴۴ مشترک نیز روستایی است.

وی اعلام کرد: ضریب نفوذ برق‌رسانی در سطح شهرهای استان ۱۰۰ درصد و در روستاها نیز  ۹۹.۹۸ درصد است.

برنامه‌های هفته دولت همزمان با سراسر کشور از امروز /شنبه/ در آذربایجان‌غربی آغاز می‌شود و تا جمعه هفته آینده ادامه دارد.

یک‌هزار و ۲۵۰ مگاوات برق نیز سالانه در استان تولید و تنها یکهزار مگاوات آن در سال مصرف می‌شود.

بیشتر خدمات شرکت توزیع برق به صورت الکترونیکی برای کمک به مردم و تسریع در انجام کارها انجام می‌شود و در حال حاضر تعداد خدمات الکترونیکی این شرکت به ۲۸ مورد رسیده است.

صرفه‌جویی در وقت و کاهش هزینه برق از مزایای الکترونیکی شدن خدمات است و تمام مأموران موظف هستند به هنگام تحویل قبض، شماره مشترک را نیز دریافت و ثبت کنند.

۹۹۱۸/۳۰۷۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha