چهار طرح عمرانی در آستارا به بهره برداری رسید

آستارا - ایرنا - طرح های آبیاری کم فشار و کانال های هدایت آب کشاورزی و دو واحد مسکن مددجویان بهزیستی، بمناسبت هفته دولت در شهرستان آستارا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیر جهاد کشاورزی آستارا روز شنبه در آئین افتتاح طرح آبیاری کم فشار روستای ویرمونی گفت: برای اجرای این طرح در ۲۵ هکتار شالیزار، اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال هزینه شده است و به ازای هر هکتار، سالانه بیش از چهار هزار و ۵۰۰ مترمکعب آب صرفه جویی، بدون نیاز به استخر به زمین‌های کشاورزی منتقل خواهد شد.

ایرج شیار کار افزود: کانال‌های بتنی نیز با ۲۴ کیلومتر امتداد برای جلوگیری از هدر رفت و هدایت سریع آب کشاورزی، با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد و ۲۸۶ میلیون ریال در شالیزارها ساخته شده است.

فرماندار آستارا هم در این آئین گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی به طرح های کشاورزی و اقتصاد مقاومتی تاکید شده است و در این راستا اداره جهاد کشاورزی نقش اساسی دارد.

حسن رستم زاد افزود: با استفاده از ظرفیت های بومی در حوزه کشاورزی می توان زمینه تولید ملی و اشتغال پایدار را در شهرستان آستارا فراهم کرد.

رئیس اداره بهزیستی آستارا هم در آئین افتتاح دو واحد مسکونی گفت: این واحدها برای خانواده های دارای معلول، در منطقه دبیر آباد و روستای کانرود آستارا ساخته شده است.

فریبرز خورشیدی افزود:  مساحت هر واحد یکصد متر مربع است و یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای ساخت آنها هزینه شده است و ۷۰۰ خانوار این شهرستان از خدمات امور اجتماعی و توانبخشی سازمان بهزیستی بهره مند هستند.

هفته نخست شهریور ماه بمناسبت سالگرد شهادت رجایی و باهنر رئیس جمهوری و نخست وزیر وقت، در حادثه انفجار دفتر نخست وزیری در سال ۱۳۶۰ ، هفته دولت نامگذاری شده است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =