سامانه جدید دفاع موشکی ایران قابل مقایسه با نمونه روسی است

تهران - ایرنا - نشریه اشپیگل آلمان با اشاره به رونمایی از سامانه موشکی «باور-۳۷۳» با برد ۲۰۰ کیلومتر آن را هم ردیف سامانه های دفاع موشکی ساخت روسیه دانست.

این نشریه روز شنبه افزود: در میانه تنش ها بین آمریکا و ایران، این کشور اقدام به رونمایی از یک سامانه دفاع موشکی جدید کرد؛ «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران در روز صنعت دفاعی در مراسم رونمایی از «باور-۳۷۳» آن را بهتر از نمونه های مشابه روسی (اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰) دانست و دستور به کارگیری این سامانه را در سیستم دفاعی کشور صادر کرد.
این در حالی است که سامانه روسی اس-۴۰۰ قویترین سیستم دفاع موشکی در جهان به شمار می رود.
به نوشته این نشریه آلمانی، ساخت سامانه «باور-۳۷۳» که از نظر تکنیک نظامی قابل مقایسه با سامانه های روسی است، زمانی آغاز شد که تحویل موشک های اس-۳۰۰ به ایران از سوی روس ها به دلیل تحریم های موجود با تعلل مواجه شد.
روسیه موشک های اس-۳۰۰ را  در مارس سال ۲۰۱۶ پس از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران تحویل این کشور داد.اما در این مدت ایرانی ها به تولید سامانه موشکی خود پرداخته و اعلام کردند که محصول آنها با بیش از ۲۰۰ کیلومتر برد، بهتر از اس-۳۰۰ روسیه و موشک های پاتریوت آمریکا است.
گفتنی است روز گذشته به مناسبت روز صنعت دفاعی و با حضور رئیس جمهور، وزیر دفاع و جمعی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح و مسئولان ایران، از  ‌پیشرفته‌ترین و منحصربه فردترین دستاورد متخصصان صنعت دفاعی رونمایی شد.
«حسن روحانی» رئیس جمهوری درمراسم رونمایی از سامانه پدافندی باور ۳۷۳ با تقدیر از تلاش های وزارت دفاع در تولید بومی این سامانه، اعلام کرد: «سامانه باور ۳۷۳ از اس-۳۰۰ قویتر و به اس-۴۰۰ نزدیکتر است.»
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش نیز در حاشیه رونمایی از این سامانه پدافند هوایی گفت: این سامانه توانایی شناسایی همزمان ۳۰۰ هدف و اولویت‌بندی ۱۰۰ هدف را دارد و می‌تواند به صورت همزمان با ۶ هدف درگیر شود که این توانایی قابل افزایش است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =