عملیات اجرایی انتقال آب به فضای سبز دانشگاه کردستان آغاز شد

سنندج - ایرنا - همزمان با اولین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی طرح انتقال آب به فضای سبز دانشگاه کردستان با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شد.

برای اجرای این طرح به متراژ هشت‌ هزار متر، ٤۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی اختصاص یافته و مجری این طرح (شرکت آبفای استان)  قرار است سال آینده آن را به بهره‌برداری برساند.
امروز همچنین با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی پسران ویژه دانشجویان بین‌الملل به زمین زده شد، این خوابگاه در زمینی به مساحت سه هزار و ۱٥٤ مترمربع احداث می‌شود و شامل ۷٤ اتاق به ظرفیت ۲۲۲ نفر بوده و اعتبار مورد نیاز برای اجرای آن ۸۰ میلیارد ریال است و تا سال ۱٤۰۰ به بهره‌برداری می رسد.

منصور غلامی همچنین از طرح حمل و نقل سبز دانشگاه کردستان نیز بازدید کرد.

فرزاد حسین‌پناهی استادیار گروه برق دانشگاه کردستان گفت: یکی از حرکت‌ها به سمت پیاده کردن مدل دانشگاه سبز، استفاده از دوچرخه‌های هیبریدی، پدالی و برقی برای حمل و نقل است.
وی دوچرخه‌سواری هوشمند را گامی برای توسعه فرهنگ ورزش دوچرخه‌سواری دانست و افزود: در تلاش هستیم تا این طرح از پاییز امسال در دانشگاه کردستان اجرایی شود.

حسین‌پناهی یادآور شد: با اجرایی شدن این طرح، دانشگاه کردستان در منطقه غرب کشور پیشگام خواهد بود ضمن اینکه توجیه‌پذیری اقتصادی بالا و جنبه‌های زیست محیطی و نیز دسترسی آسان به حمل و نقل از مزایای این طرح است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه دوم شهریور برای بازدید از پروژه بهره‌وری مصرف آب از طریق کشت انتظاری سیب زمینی مزرعه تحقیقاتی دانشگاه کردستان در دهگلان و پروژه در دست اجرای دانشگاه و کلنگ زنی دو پروژه جدید و جلسه با اعضای شورای دانشگاه به این استان سفر کرده است.

شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بازدید از ساختمان مصری و بازدید از پروژه دانشکده صنایع و معادن قروه نیز از دیگر برنامه های وزیر علوم در سفر به کردستان است.

هفته دولت از دوم شهریور هر سال آغاز می‌شود و تا هشتم شهریور سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت محمدعلی رجایی رئیس جمهوری و حجت الاسلام دکتر محمدجواد باهنر نخست وزیر در سال ۱۳۶۰ ادامه دارد.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =